Osiągnięcia 2018/2019
ZALASOWA ŚWIECI PRZYKŁADEM

Zakończona została IX Edycja Małopolskiego Konkursu "Odblaskowa szkoła". Wśród 277 szkół promujących w społeczności lokalnej bezpieczny udział pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym oraz konieczność noszenia elementów odblaskowych o świcie i o zmierzchu, zarówno w terenie niezabudowanym jak i zabudowanym, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Zalasowej kolejny raz otrzymał tytuł najlepszej szkoły w powiecie tarnowskim i 13 w województwie. W tę akcję co roku włączają się wszyscy nauczyciele i uczniowie Zespołu oraz instytucje i stowarzyszenia działające na terenie wsi. Szczególny wkład zawsze wnoszą druhowie OSP Zalasowa. Zalasowskim koordynatorem w tej edycji konkursu była pani Agnieszka Solarz.
10 grudnia 2018 w Krakowie podczas uroczystej gali podsumowującej tegoroczną akcję dyrektor szkoły, koordynator i przedstawiciele społeczności szkolnej odebrali to zaszczytne wyróżnienie.

Sukces naszych uczniów

Uczniowe naszej szkoły w ramach akcji promującej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym wzięli udział w III Powiatowym Konkursie na spot radiowy lub filmowy promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Hasło tegorocznej edycji brzmiało "Prędkość zabija". Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić za pomocą spotów radiowych i filmowych zagrożenia, jakie stwoażają kierowcy rozwijający nadmierną prędkość. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół w Zabawie.

Dwa spoty naszych uczniów zajęły miejsca na podium: II miejsce zajęli Łukasz Januś i Marcin Żywiec z klasy IIIa Gim a III miejsce przypadło w udziale Michałowi Zaucha z tej samej klasy.

Gratulujemy sukcesu!

Kolejne podium Justyny Burza

Kolejny udany start na Podkarpaciu :) W sobotę 17 listopada uczennica kl. VI a Justyna Burza wzięła udział w XVII Międzynarodowym Turnieju Judo w Jedliczu. Zawody zostały zorganizowane przez Klub UKS Piętnastka Krosno z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym turnieju udział wzięło 284 zawodników z 25 klubów - aż z 6 państw! Justyna walczyła w dwóch kategoriach wagowych zajmując kolejno:
II miejsce w kat. wag. 42 kg
II miejsce w kat. wag 45 kg

Gratulujemy!

"Ekologiczny pojazd przyszłości"

Gminny Konkurs Plastyczny "Ekologiczny pojazd przyszłości"- wyróżnienia: Natalia Zoń kl. Ib, Amelia Pędrak kl. Ib, Milena Galas kl. Ib. Wychowawca: Krystyna Olszówka-Łępa. Gratulujemy!

Nasze uczennice znowu na podium!

27 października (tj. sobota )w Hali Sportowej Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie odbył się Turniej Judo. Na czterech matach rywalizowało ze sobą blisko 200 zawodników z 15 klubów z Podkarpacia, Małopolski, Lublina i Piaseczna pod Warszawą. Turniej był na wysokim poziomie sportowym, kibice i sympatycy judo byli świadkami zaciętych i efektownych walk.
W zawodach wzięło udział dziewięcioro zawodników MOSiR- u Tuchów. Podopieczni trenerów Marka Srebro i Krzysztofa Guta wywalczyli w tych zawodach 7 medali. Uczennice naszej szkoły Justyna i Ewelina Burza reprezentujące barwy tuchowskiego klubu wywalczyły w swojej kategorii wagowej odpowiednio:
Justyna (kat. wagowa 42 kg) - II miejsce
Ewelina (kat. wagowa 31 kg) - II miejsce

Gratulujemy!

Sukces naszych matematyków!

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny przystąpiliśmy do konkursu Maks Matematyczny. Wyniki tegorocznej edycji przedstawiają się następująco:

Dawid Lebryk -wygrał obóz naukowy, puchar i medal /1 miejsce w województwie i 2 w kraju/

Paweł Malig - darmowy udział w VII edycji /6 miejsce w województwie i 52 w kraju/

Miłosz Markiewicz -czasopismo LOGI /9 miejsce w województwie i 95 w kraju/

Tomasz Drozd - darmowy udział w VII edycji /5 miejsce w województwie i 53 w kraju/

Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunom pani Janinie Usarz i Danucie Cius!

Sukces naszych piłkarzy!

Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej. Opiekunem naszych zawodników był P. Jarosław Kawa. Gratulujemy opiekunowi i zawodnikom i liczymy na kolejne sukcesy!

Sukcesy naszych piłkarek

Uczennice klas trzecich gimnazjum pod opieką P. Jarosława Kawy zajęły III miejsce w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej dziewcząt. Gratulujemy zawodniczkom i opekunowi.

II miejsce w Konkursie Ortograficznym

Uczennica naszej szkoły Aleksandra Burza zajęła II miejsce w XII Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii i Pióro Burmistrza Ryglic. Gratulujemy

Sukces naszych uczennic w judo

W niedzielę (23 września) dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział w kolejnych zawodach judo rozgrywanych w Wolbromiu. W Międzynarodowym Turnieju Judo Dzieci i Młodzików uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki z Polski, Rumunii oraz Słowacji. Justyna Burza uczennica kl. VI a zajęła w tych zawodach trzecią lokatę zdobywając brązowy medal, natomiast jej siostra Ewelina uczennica kl. IV b wywalczyła złoty medal zajmując tym najwyższy stopień podium.  Dziewczynom gratulujemy, życzymy wytrwałości w dalszych treningach oraz powodzenia w zawodach.