"W DNIU BABCI I DZIADKA, STAJE PRZED WAMI WNUCZĄT GROMADKA"

DS116Babcie i Dziadkowie bywają różne, lecz każdy to pamięta, że zawsze najbardziej kochają swoje WNUCZĘTA. 21 i 22 stycznia to jedyne dni w roku, w których Wnuczęta mogą wyrazić swoją wdzięczność dla swoich BABĆ i DZIADKÓW. W naszej społeczności przedszkolnej uroczyste świętowanie z tej okazji miało miejsce już 11 stycznia, z uwagi na rozpoczynające się 14 stycznia ferie zimowe. Występy dla Kochanych babć i dziadków rozpoczęły najmłodsze, 3-letnie przedszkolaki z grupy SMERFIKÓW i MUCHOMORKÓW. Smerfiki, pod opieką p. Ani Prus i p. Ani Patyk w tym roku, przygotowały dla kochanych dziadków przedstawienie JASEŁKOWE; Muchomorki (3;4-latki), pod opieką p. Agnieszki Kalita - wiersze i wesołe piosenki. Drugą grupą, która prezentowała swoje talenty dla swoich babć i dziadków były dzieci z zerówek. Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. "W zimowej krainie" oraz wierszowane życzenia, ułożone z pomocą Rodziców, a panie wychowawczynie: p. Marta Galas i p. Zofia Kosowska przygotowały multimedialny zapis 20 letniej historii obchodów Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole. Uroczyste występy zamykała grupa Mądrych Sówek (4; 5-latki) i Brykających Tygrysków(5latki), które pod okiem swoich wychowawczyń: p.Lesławy Dominiewskiej,
p. Malgorzaty Siwek-Słomskiej i p. Gabrieli Januś, zaprezentowały zabawy, wiersze, piosenki oraz różne tańce. Wiele radosnych wspomnień dostarczyły dziadkom wnuczęta z grupy Tygrysków, w romantycznym przedstawieniu pt. "Wesoła historia babci i dziadka." Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryjąc wzruszenia i podziwiając talenty swoich "milusińskich".
Na koniec uroczystości każda z grup wręczyła kochanym babciom i dziadkom pięknie wykonane prezenty. Podczas uroczystości niecodzienni Goście zostali częstowani kawą, herbatą i wspaniałym ciastem, przygotowanym przez Rodziców dzieci występujących.
W uroczystości wziął udział dziecięcy zespól folklorystyczny "Mali Zalasowianie" prowadzony przez p. Jolantę Sarad, przedstawiając zacnym Gościom swój piękny repertuar.
Frekwencja była wspaniała; za co dziękujemy również Rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Lesława Dominiewska

Galeria zdjęć