Spotkanie z górnikiem p. Józefem Sadko

GPS24 grudnia to Dzień Górnika - tradycyjne polskie święto górnicze, dlatego zaprosiliśmy do przedszkola oraz do oddziałów przedszkolnych bardzo miłego gościa - górnika p. Józefa Sadko. Spotkanie to przybliżyło dzieciom trud górniczej pracy oraz ich poświęcenie dla nas wszystkich. Myślę, że dzięki takim spotkaniom nie tylko pogłębiają wiedzę, ale też uczą się dziękować i szanować pracę górników i nie tylko. Górnik ubrany był w piękny, galowy mundur, a na jego czapce lśnił czarny pióropusz. Nasz gość opowiedział jak powstał wielki skarb, jakim jest węgiel. Dowiedzieliśmy się, że ten minerał, który wydobywają właśnie górnicy, potrzebny jest, aby było ciepło w naszych domach. Na zakończenie dzieci odwdzięczyły się rysunkami i laurkami oraz serdecznie podziękowały za przybycie przekazując staropolskie pozdrowienie górnicze: Szczęść Boże !

Marta Galas

Galeria zdjęć