Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką, najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

DPM07W dniu 27 listopada w przedszkolu oraz oddziałach przedszkolnych uroczyście obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoim przyjacielem misiem. Podczas wspólnego świętowania przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. "Bal u Misia Uszatka" w wykonaniu swoich nauczycieli. Razem z aktorami dzieci bawiły się w zabawy muzyczno-ruchowe, tańczyły z misiami, śpiewały, udzielały odpowiedzi na zadane pytania dotyczące oglądniętej bajki. Nie zabrakło wspólnego odśpiewania sto lat, złożenia przyrzeczenia wszystkim misiom, wspólnej zabawy oraz "małego co nieco". Każda grupa z przedszkola oraz oddziału przedszkolnego przygotowała życzenia dla misia oraz pięknego balonika, który nawiązywał do nazwy grupy. Dzień ten wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Wszyscy doskonale się bawili w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół.

Anna Prus

Galeria zdjęć