Niepodległościowy Bieg Odblaskowy

BiegOd109W sobotę 6 października 2018 r. w ramach akcji "Odblaskowa szkoła" na stadionie sportowym w Zalasowej odbył się Niepodległościowy Bieg Odblaskowy. Patronat nad zawodami objęła Fundacja Pomocy Pokrzywdzonym w Wyniku Zdarzeń Losowych im. Leszka Gawrona w Zalasowej oraz Stowarzyszenie Zalasowian. Impreza promowała konieczność noszenia odblasków. Wszyscy obecni - mali i duzi, amatorzy i zawodowcy, a także kibice - stworzyli fantastyczną atmosferę. Na przygotowanych trasach rywalizowały dzieci jak i dorośli. Nad ich bezpieczeństwem czuwali członkowie Sekcji Biegowej Klubu Sportowego KS Ryglice. Trasę biegu zabezpieczali dorośli strażacy OSP Zalasowa wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą oraz radiowóz policyjny. Pomysłodawcą takiej formy wspólnego spędzenia wolnego czasu i jednocześnie wzmacniania świadomości rodzin dotyczącej widoczności pieszych w ruchu drogowym był pan Mariusz Baszczewski.

Galeria zdjęć