Dzień Bibliotek

Noc Bibliotek 2018Biblioteka Publiczna w Zalasowej zaprasza wszystkich uczniów z klas IV-VII do udziału w ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek". Wydarzenie rozpocznie się w Bibliotece Publicznej w Zalasowej w dniu 8 czerwca 2018 r. tj, najbliższy piątek. Początek godzina 19.00 zakończenie godzina 22.00.  Szczegóły na plakacie. Zapisy prosimy dokonywać u Pani Edyty Pawłowicz w bibliotece publicznej wyłącznie na drukach udostępnionych przez bibliotekę. Zgody na udział można również pobrać z poniższego komunikatu jak również w szkolnej bibliotece u Pani Lucyny Jajkiewicz

"Tarapaty", Polska 2017

Dla bibliotek uczestniczących w akcji Noc Bibliotek pod hasłem "RzeczpospoCzyta", dzięki wsparciu akcji przez Next Film, mamy w tym roku polski film, który pół roku temu miał premierę kinową - "Tarapaty" w reż. Marty Karwowskiej.
"Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa. Julka dobrze o tym wie. Ma jedenaście lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka, zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego zwariowany pies Pulpet. Niespodziewanie dzieciakom wpada w ręce tajemniczy plan prowadzący - jakżeby inaczej - do skarbu. Zaczyna się niebezpieczna przygoda. Bez przyjaźni i współpracy dzieciaki nie maja szans wybrnąć z tarapatów."
scenariusz i reżyseria: Marta Karwowska
muzyka: Antoni Komasa-Łazarkiewicz
występują: Hania Hryniewicka, Kuba Janota-Bzowski, Roma Gąsiorowska, Joanna Szczepkowska, Krzysztof Stroiński, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Maria Maj, Piotr Głowacki, Dobromir Dymecki, Michał Grzybowski, Agnieszka Skrzypczak, Krystyna Tkacz i Jowita Budnik.
producent: Agnieszka Dziedzic
produkcja: Koi Studio
koprodukcja: DI Factory, Mazowiecki Fundusz Filmowy
dystrybucja: Next Film
współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
wiek: 8+
czas: 90 min

Załączniki do pobrania:

1. Zgoda rodzica/opiekuna

2. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, w tym danych wrażliwych