XIX DYKTANDO ORTOGRAFICZNE "O złote pióro"

dyktando1

Kolejny już raz wzięliśmy udział w dyktandzie "O złote pióro" w Zespole Szkół Ogrodniczo-Ekonomicznych w Tarnowie. Autorem tekstu dyktanda jest prof. dr hab. Bogusław Dunaj - językoznawca z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mało tego zazwyczaj Pan Profesor osobiście dyktuje tekst i przewodniczy jury konkursowemu złożonemu z nauczycieli-polonistów różnych tarnowskich szkół średnich. Zwycięzca otrzymuje "złote pióro". Nagradzane są również kolejne miejsca zajęte w konkursie. Dyktando cieszy się dużą popularnością. Każdego roku biorą w nim udział reprezentanci ponad pięćdziesięciu szkół.
Uczniowie Patrycja Zegar (opiekun mgr Barbara Niziołek) oraz Adrian Nowak (opiekun mgr Magdalena Drożdż) reprezentowali naszą szkołę w zmaganiach ortograficznych adresowanych do uczniów szkół regionu tarnowskiego.
Miło nam poinformować, że Patrycja Zegar zajęła III miejsce w kategorii Uczeń-gimnazjalista a Adrian Nowak V miejsce w kategorii Szkoły Podstawowej. Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu w tym konkursie.

Szczegółowe wyniki konkursu

Galeria zdjęć