Śpiewająco w Żabnie

FZ14Podczas XXIII Regionalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Żabnie przyznano nagrody uczniom z Zalasowej. I tak: w kategorii Bz zespołowi NUTKI w składzie: Amelia Pędrak, Izabella Matug, Aleksandra Marcinek,Nadia Zoń, Milena Galas, Stanisław Mądel, Bartłomiej Kozak przyznano I miejsce. Zespół do konkursu przygotowala p. Krystyna Olszówka-Łępa, zaś w kategorii Dz miejsce II przyznano zespołowi wokalno-instrumentalnemu prowadzonemu przez p. Izabelę Ilcewicz. Zespoły te zostały zaproszone do Koncertu Laureatów, który odbędzie sie 13 stycznia w CK w Żabnie o g. 14.00.

Krystyna Olszówka-Łępa

Galeria zdjęć

 
Ferie z Minionkami!

FwB1

 
Dziękujemy za Waszą pomoc i wsparcie!

A001

 
Cicha Noc, Święta Noc...

ZSWBN

 
BOŻE NARODZENIE 2018

J3B21Boże Narodzenie to czas szczególny, wyjątkowy okres w roku, który przywraca radość i nadzieję, ale jednocześnie skłania do zadumy, refleksji, przywołuje w pamięci wspomnienia z dzieciństwa. Każdy człowiek nosi w sercu pragnienie, aby święta Bożego Narodzenia były niepowtarzalne, pełne ciepła, spokoju, życzliwości i dobroci. Kiedy gasną wszelkie spory, zapominane są urazy, a miłość i wsparcie ze strony bliskich są rozwiązaniem wszystkich problemów.
Tradycyjnie, jak co roku, w ostatnim dniu zajęć przed przerwą świąteczną cała społeczność Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zalasowej spotkała się, by wspólnie jako szkolna rodzina poczuć przedsmak wyjątkowych dni.
Już od rana bożonarodzeniowy klimat dało się odczuć nie tylko dzięki wystrojowi szkoły. Zarówno pracownicy, jak i uczniowie, zgodnie z polską tradycją, zaznaczyli odświętnym ubiorem niezwykłość wigilijnego spotkania, symbolicznego oczekiwania na osobę najważniejszą w życiu każdego wierzącego - Jezusa.
Spotkanie ogólne całej szkolnej społeczności poprzedziły klasowe wigilie z wychowawcami. Przy nakrytych białymi obrusami stołach, jak w przykładnej rodzinie, wszyscy przełamali się opłatkiem, życząc sobie nawzajem wszystkiego, co najlepsze, co piękne i wartościowe. Oczywiście nie zabrakło kolędowania, które my Polacy kochamy szczególnie, bo mamy przecież bogaty, wielowiekowy repertuar.
Po części kameralnej, klasowej o godz. 10.00 wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej. Pan dyrektor Leszek Sutkowski, jak przystało na "ojca szkolnej rodziny", poprowadził część oficjalną, uroczystą. Podziękował za całoroczną, wytężoną pracę, a następnie złożył Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom obsługi oraz wszystkim Uczniom bożonarodzeniowe życzenia wszelkich łask od nowonarodzonego Jezusa.
Zwieńczeniem tego wyjątkowego dla nas wszystkich dnia były jasełka przygotowane przez uczniów kl. III b gimnazjum. Młodzi aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem odegrali swoje role. Zabrali nas do betlejemskiej stajenki, przypomnieli tułaczkę Józefa i Maryi, zachowanie pasterzy oraz pokłon monarchów. Całość dopełniały przepiękne kolędy oraz pastorałki w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego. Dzięki sugestywnej scenografii, strojom, grze aktorskiej oraz kolędom poczuliśmy radość i wyjątkowość nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. A przecież o to chodziło, by człowiek zbliżył się do człowieka i Boga, pochylił się nad misterium nad misteriami...

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>