"Jak powstaje książka?"

20180618 093233 resized 1tak brzmiał tytuł lekcji bibliotecznej, w której w dniach 18-19 czerwca 2018 r., uczestniczyli uczniowie klas trzecich z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zalasowej wraz z wychowawczyniami p. Krystyną Olszówka- Łępa i p. Haliną Kurek.
Wspólnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną i towarzyszące jej filmiki, uczniowie zapoznali się z historią papieru oraz pisma. P. Edyta omówiła budowę książki, etapy powstania książki, rozmawialiśmy o bibliotece, jej głównych zadaniach, a także różnych rodzajach. Podziw w uczniach wzbudził film pt. "Najpiękniejsze biblioteki świata". Następnie uczniowie zapoznali się z historią i działalnością biblioteki oraz obejrzeli bajkę pt. "Świnka Peppa w bibliotece" oraz "Koszmarny Karolek czyta książkę". Na koniec dzieci zmierzyły się z wykonaniem ruchomego obrazka misia i zajączka.
Dziękujemy P. Edycie Pawłowicz za przygotowanie ciekawych zajęć, które zachęciły dzieci do czytania i do odwiedzenia biblioteki.

Galeria zdjęć

 
Mali Zalasowianie na XXV Jubileuszowym Ogólnopolskim Festiwalu Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej "DZIECKO W FOLKLORZE"

1dwfW niedzielę 17 czerwca ponad pół tysiąca małych ludowych artystów odwiedziło w tym roku Baranów Sandomierski. Utalentowani mali muzykanci wzięli udział w jubileuszowej edycji festiwalu "Dziecko w Folklorze" pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Przybyli tu mali śpiewacy, instrumentaliści i tancerze z całej Polski. Młodzi artyści przyjechali z 6 województw. Uczestnicy rywalizowali w 6 kategoriach:, soliści, grupy śpiewacze grupy obrzędowe, instrumentaliści, kapele, zespoły taneczne. Występowali przed komisją konkursową, w składzie: etnograf, etnochoreograf i etnomuzykolog.
Po prezentacjach konkursowych odbył się koncert w plenerze, na baranowskim rynku. Byliśmy jedynym szkolnym zespołem na tej prestiżowej imprezie. Mieliśmy reprezentację taneczną, solistę i grupę śpiewaczą. Każde dziecko starało się jak najlepiej wykonać swoje muzyczne zadanie. Sukces - III miejsce wywalczyło 5 dziewczynek z klas I, z grupy młodszej Małych Zalasowian - Gabrysia Gutkowska, Malwina Kawa, Kornelia Szerląg. Maja Michalik i Wiktoria Piątek. Wzruszyły i zachwyciły swoim występem jako "Pastereczki". Zaśpiewały pieśń pasterską i sierocą. Cała grupa przygotowana przez P. Jolantę Sarad
W tym jubileuszowym festiwalu wzięli udział nasi uczniowie z klas starszych -młodzi muzycy z Ośrodka Kultury w Ryglicach, filia w Zalasowej pod kierunkiem P. Anny Wenc - Zabawy. Są laureatami wielu konkursów i tutaj również uzyskali wysokie lokaty - instrumentalista Przemek Galas III miejsce, solistka Weronika Miłek III miejsce i kapela Zalasowiocki wyróżnienie.
Zalasowskim artystom ludowym - tym małym i dużym oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

Występy młodych artystów:

Występ 1

Występ 2

Występ 3

J.Sarad

Galeria zdjęć

 
Uczniowie naszej szkoły w kinie "Promień" w Tuchowie na filmie pt. "Bella i Sebastian 3"

bellaibenjaminDnia 11 i 13 czerwca 2018 r. klasy IV, V i VII udały się do kina "Promień" w Tuchowie na film pt."Bella i Sebastian 3".
Jest to kolejna część przygód Sebastiana i jego psa - owczarka pirenejskiego, Belli. Opowiada o przyjaźni czworonoga i chłopca w czasach II wojny światowej. Tym razem poprzedni, okrutny właściciel owczarka planuje wykraść Bellę i jej szczenięta. Na przeszkodzie temu stanie Sebastian, który będzie próbował ukryć swoją przyjaciółkę.
Młodzi widzowie byli pod wrażeniem fabuły, niesamowitych widoków, piękna przyrody ukazanych w filmie. Dzieło bardzo się podobało uczniom, niektórzy z nich byli mocno wzruszeni, niejednokrotnie ocierali łzę z oka. Wyjazd zorganizowały panie polonistki - B. Niziołek, M. Drożdż.

 
Sukces Gabrysi

gb196922490x3407405W dniu 9 czerwca uczennica naszej szkoły Gabrysia Gutkowska zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Skrzypiec i Altówki Antoniego Cofalika w Czasławiu. W tej samej kategorii wiekowej brało udział 40 uczestników. Gabrysia gry na skrzypcach uczy się w Szkole Muzycznej I st. W Tuchowie pod czujnym okiem pani Wioletty Synycji.
Gratulujemy Gabrysi i życzymy dalszych sukcesów!

 
Sukces naszych uczniów

KonkurswZebieMiło nam poinformować, że czworo uczniów naszej szkoły w Wojewódzkim Konkursie "Jan Paweł II - Patron Najgodniejszy" otrzymało wyróżnienia oraz I miejsce w kategorii uczniów klas II-III gimnazjum. Gratulujemy!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>