Oddziały przedszkolne 01/02 w "Fort Wapiti"

23-FW21 września 2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych pod opieką p. Zofii Kosowskiej i p. Marty Galas wybrały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Zalasowej. Celem naszej wycieczki było zapoznanie się ze zwyczajami, tradycjami i obrzędami indiańskimi, które szczególnie działają na wyobraźnie dziecięcą i niosą pożyteczne wartości związane z umiejętnością życia w grupie. Na powitanie przewodniczka "Indianka" zaprezentowała dzieciom eksponaty (XIX wieczne stroje, broń, instrumenty muzyczne, sprzęty domowego użytku) oraz ciekawie opowiadała o życiu Indian. Wspólnie odśpiewaliśmy indiańską pieśń ducha ognia. Zajęcia prowadzone w wiosce połączone były z dodatkowymi atrakcjami ( strzelanie z łuku, z dmuchawki, rzuty włócznią, rzut na bizonie rogi, wyścigi węży, indiański połów ryb, a to tylko niektóre zabawy). Wiele radości sprawił dzieciom indiański tor przeszkód , który usprawnia równowagę, koncentrację, ćwiczy cierpliwość a także odpowiedzialności wobec siebie i innych. Po zabawach dzieci udały się na posiłek, smażone kiełbaski na grillu. Na zakończenie dzieci wzięły udział w warsztatach rękodzieła indiańskiego wykonując i kolorując samodzielnie drewniany szablon tipi oraz naszyjnik indiański z kolorowych koralików, które będą wspaniałymi pamiątkami. Na pożegnanie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie oraz okrzykiem Howgh! pożegnaliśmy się z Indiankami.
Po tak udanym dniu pełnym wrażeń udaliśmy się do naszych rodziców, którym dziękujemy za umożliwienie dzieciom zwiedzenia Wioski Indiańskiej w Zalasowej.

Marta Galas

Galeria zdjęć

 
Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Biegu Niepodległościowym!

Bieg1

 
Na sportowo i wesoło w klasie 1b sp

11-Ib ognisko-01020 września dzieci z klasy 1b wraz z wychowawcą udały się na boisko przy ul. Sportowej, aby tam przy cudownej pogodzie pobawić się na sportowo. Radości i śmiechu było co niemiara! Wspólne zabawy, konkurencje sportowe, grill, przepyszna szarlotka przygotowana przez rodziców integrowały klasę. Dziękuję Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu spotkania integracyjnego.

wych. K. Olszówka-Łępa

Galeria zdjęć

 
Treningi piłki nożnej

Soccer1

Regulamin wraz z kartą zgłoszeń został przesłany rodzicom klas I-IV za pomocą e-dziennika.

 
Uwaga!

Ze względu na niekorzystne prognozy pogody "Święto Latawca" jest przełożone na 6.10.2018r. Zapraszamy!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>