Św. Mikołaj w grupie "Biedronki"!

08-DSCN7660

Zorganizowanie "Mikołajkowego spotkania" w roku 2017 nasunął mi się pod wpływem cyklu zajęć, które prowadzimy co roku przed 6 grudnia. Najpierw z dziećmi piszemy list do Mikołaja, uczymy się wierszy, piosenek o nim, a potem oczekujemy z niecierpliwością na przyjście Mikołaja. Widząc ile radości sprawia ten dzień dzieciom, rodzice z naszej grupy zaangażowali się w przygotowaniu tego wspaniałego spotkania , a także licznie zgromadzili się u nas w sali. "Biedronki" powitały swoich rodziców oraz pana Dyrektora Leszka Sutkowskiego pięknym walczykiem zatańczonym w parach oraz zaprosiły do wspólnych zabaw. Po powitaniu wszystkich gości zabawami integracyjnymi w kole , zabawami w parach, muzyczno-ruchowymi ,pojechaliśmy zaprzęgami do krainy Mikołaja , w której czekały na nas zadania do wykonania. Pani Agnieszka Ziętek mama Franciszka odczytała list dla dzieci od Św. Mikołaja, w którym to Mikołaj prosił dzieci, aby wykonały jego portret. Rodzice wraz ze swoimi pociechami przystąpili do pracy plastycznej, wykonując cudne portrety z talerzyka papierowego, waty oraz pasków papieru. Na spotkaniu nie zabrakło również konkursów dla dzieci i rodziców. Drużyny miały za zadanie wypisać jak najwięcej potraw świątecznych- radości nie było końca.
Po krótkiej przerwie na obiad przedszkolaków, a kawce i placka dla rodziców nastąpił szczególny moment- nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci piosenką i wierszami. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia, prezenty zakupione przez Radę Rodziców, a także słodki poczęstunek dla dzieci ?mufinki Mikołaje" . "Biedronki" z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!
Jak bardzo zapadło w sercach dzieci nasze spotkanie świadczyły głosy pochwały ze strony rodziców, gdzie bardzo pozytywnie, wręcz z zachwytem wypowiadali się o tym spotkaniu. Zadowoleni byli, że w przedszkolu, do których chodzą ich pociechy tyle się dzieje. Także Pan Dyrektor wyraził uznanie dla działania na rzecz dzieci. Rodzice mieli okazję uczestniczyć z dziećmi w spotkaniu, w zabawach, robili zdjęcia, filmowali swoje pociechy. Po raz kolejny zacisnęły się więzy między domem ,a przedszkolem.

A. Prus

Galeria zdjęć

 
Pasowanie na czytelnika

050-DSC06643

We wtorek 5 grudnia 2017 roku najmłodsi uczniowie klas Ia, Ib oraz Ic naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Gościem spotkania był pan dyrektor Leszek Sutkowski, który w swoim wystąpieniu zachęcał pierwszoklasistów do czytania.
Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację o książce, której nikt nie szanował. Na ratunek smutnej książce przybyli czytelnicy, którzy wiedzieli jak postępować z książkami i zapewniali o tym iż, będą dbać o wszystkie książki. Aktorami w przedstawieniu byli uczniowie klasy IIa pod opieką wychowawczyni pani Marii Bardo.
Po obejrzeniu przedstawienia dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom ufundowany przez Radę Rodziców i zakładki wykonane przez przyjaciół biblioteki. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Lucyna Jajkiewicz

Galeria zdjęć

 
Sukcesy naszych młodych artystów

03-DSC06908

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W gminnym konkursie plastycznym "NIKOTYNA - POWIEDZ STOP" nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki:

  • w kategorii wiekowej: Klasy I-III - Julia Kosowska z klasy IIIb zajęła II miejsce opiekun Halina Kurek
  • w kategorii wiekowej: Klasy "0" - Grupa 01 Izabela Słowik, Izabela Matug, Nadia Janiga oraz Joanna Świątek zdobyły II miejsce opiekun Marta Galas, tą sama lokatę zajęła Grupa 02 opiekun Zofia Kosowska
  • w kategorii wiekowej: Przedszkola - Grupa 5 latków w składzie Julia Barnaś, Justyna Kos, Zuzanna Zając, Emilia Kosowska, Lena Szwalec zajęła I miejsce opiekun Anna Prus, a Kaja Szerląg i Pola Olszówka  z grupy 4 latków II miejsce opiekun Małgorzata Siwek-Słomska

W konkursie  "DOPALACZE - POWIEDZ STOP" uczennice nasze szkoły Klaudia Pawłowicz i Wktoria Świnionoga z klasy Va w kategorii wiekowej: Klasy IV-VI - zajęły II miejsce, a w kategorii wiekowej: Klasy VII i gimnazjum - Maria Gutkowska z klasy IIIb gimnazjum zajęła II miejsce opiekun Marek Surmacz

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Galeria zdjęć

Szczegółowe wyniki konkusu

 
Nasi uczniowie recytują poezję Józefa Barana

IMG 20171207 154512

W dniu 7 grudnia 2017 r. odbył się XII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Józefa Barana zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Zespół Szkół w Borzęcinie.
Jest on imprezą cykliczną i od pierwszej edycji cieszy się dużym zainteresowaniem (w tym roku wzięło w nim udział 83 uczniów z 40 szkół w Małopolsce).
Naszą placówkę reprezentowali Gabriela Wolska oraz Wiktor Radziszewski. Uczestników oceniało jury konkursowe, w skład którego weszli poloniści, dziennikarze oraz sam autor - pochodzący z Borzęcina Józef Baran.
Miło nam poinformować, że w kategorii recytatorskiej szkół podstawowych nasza uczennica - Gabrysia Wolska zdobyła wyróżnienie, wykonując utwory: "Ballada o Bogu na emeryturze" oraz "Uśmiech dla Pana Boga".
Podziękowania należą się także Wiktorowi Radziszewskiemu za zakwalifikowanie się do II etapu konkursu oraz znalezienie w gronie 20 Finalistów.
Gabrysiu i Wiktorze! Dziękujemy za rozsławianie dobrego imienia szkoły, gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych pomyślnych wyników.

Relacja z konkursu na stronie tarnowska.tv: XII edycja konkursu poezji Józefa Barana

Galeria zdjęć

 
Pierwsza gwiazdka - klasy I - III szkoły podstawowej w kinie

Dnia 6 grudnia 2017 r. uczniowie kl. I - III wraz z opiekunami - p. J. Sarad, p. R. Nowak, p. S. Wiśniowską, p. M. Bardo, p. A. Błazień, p. H. Kurek, p. K. Radziszewską i p. S. Bardo udali się do Kina Promień w Tuchowie, by wspólnie obejrzeć film pt. "Pierwsza gwiazdka". Podczas seansu filmowego mali widzowie z dużym zainteresowaniem poznawali historię gwiazdy betlejemskiej i tego, co wydarzyło się w dniu nazywanym obecnie Bożym Narodzeniem. Był to film o przyjaźni, dobroci i życzliwości wobec innych. Film wywołał wśród uczniów wiele pozytywnych emocji i wprowadził wszystkich w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy wrócili do szkoły bardzo zadowoleni i pełni wrażeń. W szkole czekała na nich jeszcze miła niespodzianka. Było to spotkanie ze św. Mikołajem i prezenty.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>