WYCIECZKA DO PACANOWA I CZARNEJ TARNOWSKIEJ

"W Pacanowie kozy kują,
wiec koziołek mądra głowa,
błąka się po całym świecie
aby dojść do Pacanowa.."
Kornel Makuszyński

20180427nm160631

W piątek 27 kwietnia 2018 r. oddziały przedszkolne 01/02 odbyły wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Pierwszy punkt pobytu to "Bajkowy Świat ", w którym czekała nas prawdziwa podróż przez bajkową krainę - pełną dźwięków i barw. Rozpoznawaliśmy przedmioty pochodzące z różnych bajek, udaliśmy się w podróż zaczarowanym pociągiem (min. pod ziemię, w morskie głębiny, przestworza i kosmos). Gdy bajkowi podróżnicy poczuli się zmęczeni udali się do "Czarodziejskiego lasu" gdzie kwiaty do uszka opowiadały bajki. Była też okazja obejrzenia w sali kinowej filmu z przygodami Koziołka Matołka, a także zobaczenia co kryje się po drugiej stronie lustra. Po zwiedzaniu udaliśmy się do teatrzyku marionetek "Mały teatr" gdzie na kameralnej scenie w bliskim kontakcie z lalkami i animatorami grupa 01 oglądała bajkę "Mała Syrenka" , grupa 02 spektakl "Szewczyk Niteczka". Mieliśmy również okazję pobawić się kukiełkami, lalkami stolikowymi i jawajkami. Następnie udaliśmy się do bajkowego ogrodu, gdzie mogliśmy troszkę pobiegać i pobawić się na placu zabaw. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w pizzerii "Pietro" w Czarnej Tarnowskiej . Tam dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych gdzie każdy mógł zrobić dla siebie pizzę . Według własnego pomysłu układaliśmy na pizzy ulubione składniki, następnie od czujnym okiem szefa nakładaliśmy swoją pizzę na "łopatę" i umieszczaliśmy ciasto w piecu. Po posiłku szef restauracji zorganizował dzieciom dyskotekę. Dużo radości sprawiły dzieciom gry na świeżym powietrzu oraz karmienie rybek , alpaki i kucyka. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała, stanowiła wspaniałe uzupełnienie i urozmaicenie naszych przedszkolnych dni .

Marta Galas

Galeria zdjęć

 
"Wolni od ..."

Wolni od

W dniu 26 kwietnia 2018 r. w Spichlerzu Dworskim w Ryglicach odbył się II Przegląd Spektakli Profilaktycznych Gminy Ryglice "Wolni od...", pod honorowym patronatem Burmistrza Ryglic, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ryglicach.
W konkursie uczestniczyły 3 zespoły teatralne z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej. Były to: zespół "Wisienki" z klasy Va wraz z wychowawcą panią Janiną Usarz, zespół "Skuteczni" z klasy Vb z wychowawcą panią Izabelą Ilcewicz oraz zespół "Sprawiedliwi" z klas III a i b wraz opiekunem Katarzyną Kupiec.
Wszystkie zaprezentowane spektakle miały wymiar profilaktyczny i zostały bardzo dobrze przyjęte przez publiczność oraz Jury.
Komisja Konkursowa przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach, określonych w regulaminie Konkursu, następującym grupom teatralnym z naszej szkoły.
W kategorii klasy I - VI szkoła podstawowa:
III miejsce - "Wisienki" Zespół Szkolno - Przedszkolny w Zalasowej,
w kategorii klasy VII, gimnazjalne, ponadgimnazjalne:
II miejsce - "Sprawiedliwi" Zespół Szkolno - Przedszkolny w Zalasowej
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

 
XVII Małopolski Konkurs Kaligraficzny "O Złote Pióro" zakończony! Mamy Finalistę!

PART111524851529876Dnia 27 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół w Rajbrocie gościło 40 uczestników drugiego etapu XVII Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego "O Złote Pióro". Byli to uczniowie klas IV-VII oraz gimnazjaliści z kilkunastu szkół województwa małopolskiego. Naszą placówkę reprezentował uczeń klasy IV b - Maksymilian Bardo. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Prezydent RP - Andrzej Duda (w ramach obchodów 700. rocznicy lokacji Rajbrotu), Małopolski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Małopolskiego, Biskup Tarnowski oraz Dyrektor Lasów Państwowych w Krakowie.
Zadanie uczestników drugiego etapu konkursowych zmagań polegało na pięknym zapisie przygotowanego utworu z uwzględnieniem zasad kaligrafii. Oceniano m.in. wrażenia estetyczne, sposób łączenia i kształt liter oraz rozplanowanie tekstu. Podczas obrad jury młodzież uczestniczyła w warsztatach kaligraficznych, by pod okiem fachowca doskonalić sztukę pięknego pisania.
Po burzliwych obradach komisja konkursowa podsumowała przebieg rywalizacji w drugim etapie i ogłosiła listę Laureatów. Podkreślono wysoki poziom prac oraz zwrócono uwagę na efekty uzyskiwane przez uczniów, którzy posługiwali się typowymi dla kaligrafii narzędziami: stalówkami czy piórami kaligraficznymi. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i upominkami ufundowanymi przez Urząd Marszałkowski w Krakowie. Podziękowania otrzymali także nauczyciele - opiekunowie uczniów, którym wręczono pamiątkowe broszury z kopiami prac uczestników konkursu.
Dziękujemy Maksymilianowi za godne reprezentowanie naszej szkoły. Gratulujemy tytułu Finalisty i zachęcamy do rozwijania swoich licznych talentów. Cieszymy się, że w dobie Internetu i sms-ów młodzi ludzie chcą pochylić się nad kartką papieru i zapełniać ją starannym pismem. Nabycie takiej umiejętności to dziś wielki atut.

 
III Gminny Konkurs Ortograficzny

III Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV-VII szkól podstawowych z terenu Gminy Ryglice, który odbył się w Bistuszowej dnia 27 kwietnia, zakończył się dużym sukcesem naszych uczennic.
Helena Kulesa zajęła I miejsce w kategorii klas IV-V
Patrycja Zegar zajęła również I miejsce w kategorii klas VI-VII
Za rok nasza szkoła, dzięki zwycięstwu uczennic, będzie mogła gościć uczniów na IV Gminnym Konkursie Ortograficznym. Serdecznie gratulujemy!
Opiekunem uczennic jest Barbara Niziołek

 

 
"Jaś i Małgosia"

Dzień Książki Jaś i Małgosia1124 kwietnia w dalszym ciągu świętowaliśmy w zalasowskiej bibliotece dzień książki. Z tego właśnie powodu do biblioteki zostały zaproszone przedszkolaki z grupy "Mądre sówki" wraz z wychowawczyniami p. Anną Patyk i Katarzyną Plebanek.
Po zabawach integracyjnych z chustą animacyjną, ponownie przenieśliśmy się do krainy bajek, gdzie zostaliśmy przywitani piosenką "Witajcie w naszej bajce". Następnie maluszki wysłuchały bajki pt. "Jaś i Małgosia", po czym dyskutowaliśmy o tym co spotkało Jasia i Małgosie w lesie. Rozmawialiśmy również o zachowaniach poszczególnych bohaterów oraz o wnioskach jakie można wysnuć z przeczytanej bajki.
W dalszej części zajęć raz jeszcze wróciliśmy do zabawy, przy piosence "Baba Jaga Stara" bawiliśmy się w lubianą przez wszystkie dzieci zabawę "Baba Jaga patrzy". Następnie przeszliśmy do zabawy muzyczno-ruchowej pt. "Jaś i Małgosia zbierają grzyby".
Na zakończenie opuściliśmy krainę bajek, gdzie czekała na nas słodka niespodzianka. W zajęciach wzięło udział 22 przedszkolaków.

 Edyta Pawłowicz

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>