SZKOŁA

Pozostałe

Lista odwiedzin

Odsłon : 868799


Designed by:

Błąd
  • XML Parsing Error at 1:286. Error 9: Invalid character
V Mistrzostwa sportowo-ratownicze

18-Majówka zdrowa i sportowa-017

W dniu dziesiejszym reprezentacja naszej szkoły w składzie: Miłek Krzysztof, Burza Magdalena, Laska Ewelina i Chaim Karolina wraz z opiekunem P. Krzysztofem Krempa wzięła udział w V Mistrzostwach sportowo-ratowniczych "Majówka zdrowa i sportowa 2018". Organizatorem mistrzostw było XVI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie oraz Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna oddział Tarnów we współpracy z Państwową Wyższą szkołą Zawodową w Tarnowie. Główne cele mistrzostw to podniesienie poziomu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, propagowanie aktywnego trybu życia, kształtowanie postaw współzawodnictwa oraz popularyzowanie i upowszechnianie sportu wśród młodzieży. Czteroosobowe zespoły miały do pokonania trasę składającą się z 5 stacji medycznych i 5 stacji sportowych. Nasi uczniowie po zaciętej rywalizacji zajęli II miejsce w kategorii I - dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Gratulujemy wspaniałego sukcesu!

Galeria zdjęć

 
GREEN WEEK w Gminie Ryglice

green week 2018

Komisja Europejska, jak co roku, organizuje obchody Green Week - "Zielonego Tygodnia". Główne obchody w 2018 roku odbywają się w dniach od 21 do 25 maja, a tegoroczna edycja nosi nazwę "Green cities for greener future" i skupia się na rozwiązaniach, które mogą pomóc europejskim miastom stać się bardziej ekologicznymi i przyjaznymi dla ich mieszkańców.
W dniu 22 maja 2018 r. w ramach GREEN WEEK Ekodoradca realizujący projekt LIFE w Gminie Ryglice pn.: "Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze" odwiedził Zespół Szkolno - Przedszkolny w Zalasowej by opowiedzieć dzieciom z klas zerowych i pierwszych o smogu, o przyczynach powstawania zanieczyszczeń oraz o sposobach walki z nimi. W zorganizowanych łącznie 5 lekcjach warsztatowych wzięło udział prawie 100 dzieci. Zajęcie pokazały już po raz kolejny, jak dużą wiedzę posiadają najmłodsi w tym zakresie.
Więcej informacji na temat GREEN WEEK znajduje się na stronie: https://www.eugreenweek.eu/ oraz https://www.facebook.com/Ryglice

 

 
Sukces Kamili

20180523qq080226 resizedKonkurs plastyczny

 

Trzecim miejscem w regionalnym etapie VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Bezpiecznie na wsi mamy-upadkom zapobiegamy" organizowanego przez KRUS może pochwalić się uczennica klasy 3a SP Kamila Galas. Opiekunem Kamili jest p. Krystyna Olszówka-Łępa.

 

SD11C17529W dniu 18 maja 2018 r. uczniowie klas drugich uczestniczyli w wycieczce do Bartnika Sądeckiego w Stróżach. Na miejscu czekał wóz zaprzężony w dwa konie, który przewiózł nas po okolicy. Następnie każde z dzieci miało okazję przejechać się na kucyku oraz pobyć w zagrodzie u zwierzątek. Potem nadszedł czas na kolejne atrakcje, m.in.: zwiedzanie skansenu i muzeum, oglądanie plenerowej kolekcji barci i uli oraz wystawy dotyczącej historii bartnictwa i pszczelarstwa. Po obiedzie w Bartnej Chacie dzieci obejrzały interaktywną wystawę "Sekrety ula" oraz wzięły udział w warsztatach pszczelarskich, podczas których wykonywały świece w kształcie walca lub stożka i degustowały różne rodzaje miodów. "Miodowy Dzień" zakończyliśmy pamiątkowymi zakupami w "Miodowej Spiżarni". Pomimo niesprzyjającej pogody dzieciaki świetnie się bawiły, wróciły do domu zmęczone, ale zadowolone.

Galeria zdjęć

 

20180521x103614 resized

 

W Ośrodku Kultury w Ryglicach odbył się XIV Konkurs Piosenki Religijnej "Chrześcijaninem być". Naszą szkołę i parafię reprezentowali uczniowie i absolwenci wygrywając w swoich kategoriach wiekowych: Julia Matug /op. p.Krystyna Olszówka-Łępa/, Milena Kusek /op. p. Izabela Ilcewicz/ i zespół młodzieżowy Ichtis. Gratulujemy!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Losowe zdjęcie

Inne portale

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Imieniny:

Dzisiaj : Bogusława Tekli