Coś dla ducha i ciała ...

01-IMG 20180209 085145Dnia 9 lutego 2018 r. uczniowie klas IV ab wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Krakowa. W stolicy Małopolski głównym celem był Teatr Współczesny, w którym o godz. 9.00 rozpoczął się spektakl pt. "Wyspa skarbów" będący sceniczną adaptacją powieści Roberta Louisa Stevensona.
Gdzieś daleko na morzu, zagubiona wśród fal, leży tajemnicza wyspa, na której legendarny kapitan Flint ukrył swój piracki skarb. Na jego poszukiwanie wyrusza angielski statek. Nikt nie domyśla się, że wśród załogi znajdują się dawni kompani Flinta, którzy pragną odzyskać utracone łupy. Czy młody doktor medycyny, Jim Hawkins, zapobiegnie buntowi na statku? Kim naprawdę jest tajemniczy Pierwszy Oficer Aleksander Smollet? Kto zdobędzie ukryty przez Flinta skarb? Odpowiedzi na wszystkie pytania przynosi jedyny w swoim rodzaju spektakl, który otwiera przed młodym widzem niezwykły świat pirackich przygód. Jak zawsze, tak i tym razem, Teatr Współczesny zaskoczył wymagającą publiczność oryginalnymi rozwiązaniami scenicznymi. Komiczne, zaskakujące zwroty akcji, znakomite dialogi oraz barwne postaci okazały się niezaprzeczalnymi atutami przedstawienia. Oprawa muzyczna i scenografia oraz oryginalne kostiumy zabrały młodego widza w świat niesamowitych przygód. Po spektaklu, który niewątpliwie zasługuje na najwyższą ocenę, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach teatralnych, które poprowadziła jedna z aktorek grających w przedstawieniu. Agnieszka Zieleziecka opowiedziała najpierw o emocjach okazywanych na scenie przez aktorów i ich wpływ na widza, który ogląda spektakl, a następnie pokazała, w jaki sposób zwykłe przedmioty stają się rekwizytami teatralnymi.
20-IMG 20180209 111313Po 1,5 - godzinnym pobycie w teatrze, który okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą, czwartoklasiści wraz z opiekunami udali się do jednego z najsłodszych miejsc w grodzie Kraka - Krakowskiej Manufaktury Czekolady, gdzie na małych miłośników słodkości czekały warsztaty czekoladowe prowadzone przez wykwalifikowanych deserantów. Na czas trwania zajęć każdy z podopiecznych zaopatrzony został w fartuszek, czapkę oraz narzędzia niezbędne do samodzielnego wykonania słodyczy. Przy okazji formowania pralinek uczniowie mogli wysłuchać wielu ciekawostek na temat czekolady - jej historii, zaskakujących właściwości oraz zastosowań. Po zakończeniu zabawy, która sprawiła wszystkim wiele radości i frajdy, każdy uczestnik obdarowany został słodkim upominkiem w postaci ciepłego kakao, a za wykonaną pracę otrzymał Dyplom Młodszego Deseranta oraz przygotowane przez siebie słodycze. Z certyfikatami cukiernika oraz z oryginalnymi "czekoladowymi tatuażami" uczniowie klas czwartych opuścili Krakowską Manufakturę Czekolady i pod czujnym okiem opiekunów udali się do autokaru. Ok. godz. 15.00 nieco zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń powrócili do swoich domów, by rozpocząć zasłużone i długo wyczekiwane ferie zimowe.

Galeria zdjęć

 
Sukces naszych piłkarzy!

CAM0164564645645472

 

Reprezentanci naszej szkoły zajęli I miejsce w X Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im prof. Czesława Majorka. Łupem naszych zawodników padły również nagrody indywidualne: Jakub Liszka został najlepszym bramkarzem tego turnieju a Jakub Zalas królem strzelców. Gratulujemy zawodnikom i opiekunowi!!!!

 

0076674655641

 
Uczniowie klasy 3a w Bochni

38-Bochnia 0399

5 lutego 2018r uczniowie klasy 3a sp wraz z wychowawcą K. Olszowka-Łępą i p. S. Bardo oraz 3 rodziców wyruszyli do Kopalni Soli Bochnia, która to wycieczka łączy w sobie integrację, edukację i stanowi okazję do wypoczynku w leczniczym mikroklimacie podziemnych komór solnych. Tylko na takiej głębokości 250 m pod ziemią , w zabytkowych podziemnych komorach panuje absolutnie wyjątkowy mikroklimat. Powietrze przesiąknięte jodem, cisza i tajemnicza atmosfera stanowią o wyjątkowości tego jedynego w swoim rodzaju miejsca. Wyjątkowy mikroklimat korzystnie wpływa na układ oddechowy, łagodzi objawy alergii i wzmacnia odporność organizmu. Zwiedzanie kopalni, jazda kolejką, pokazy multimedialne ukazujące pracę górników, podziemne boisko sportowe, 140 metrowa zjeżdżalnia, dyskoteka i mini plac zabaw to atrakcje, które czekały na uczestników pobytu nocnego. Zabawa zakończyła się o północy, wtedy to rozpoczęła się cisza nocna. Noc minęła bardzo szybko. W Komorze Ważyn, największym spośród wyrobisk bocheńskiej kopalni znajduje się też punkt gastronomiczny "Ważynek", w którym zjedliśmy smaczne śniadanie i udaliśmy się schodami w górę do windy. Zadowoleni, pełni wrażeń, chociaż nieco zmęczeni wróciliśmy do szkoły w oczekiwaniu na kolejną wycieczkę i przygodę!

Galeria zdjęć

 
Sukcesy naszych sportowców!

Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w Finale Powiatowym Piłki Siatkowej Chłopców a nasze siatkarki zajęły II miejsce w Finale Powaitowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej Piłki Siatkowej Dziewcząt! Gratulujemy zawodnikom i opiekunom!!!

004vbnvbn8889

 
WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE!

064-DSgffC07422

 

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Tak też było u nas. Dnia 01.02.2018r. dzieci z Publicznego Przedszkola oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych 01/02 wspaniale bawiły się podczas balu prowadzonego przez wodzirejów z firmy Pracownia Jaszczur & Przyjaciele. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci były pięknie przebrane za różnorodne postacie z bajek ......nie sposób zliczyć i wymienić ich wszystkich. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas zabawy dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych, wykonywanych przez firmę Margot z Tarnowa , które będą wspaniałą pamiątką.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tej zabawy.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz poczęstunku dla dzieci.

Kolejny bal karnawałowy już za rok

Marta Galas

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>