Działania patriotyczne w naszej szkole

DzP14W dniu 30 października uczniowie klas IV wspólnie z wychowawcami oraz Panią Małgorzatą Matug udali się na cmentarz aby udekorować biało-czerwonymi barwami groby tych Zalasowian, którzy uczestniczyli w walkach I wojny światowej. Pani Małgorzata przedstawiała uczniom historie życia wybranych postaci z naszej "Małej Ojczyzny".
W tym samym czasie uczniowie klas starszych uczestniczyli w pogadance nt. odzyskania przez Polskę niepodległości . Pogadankę wygłosił zaproszony do naszej szkoły historyk Pan Zbigniew Leszczyc Mirosławski. Prelegent zwrócił uwagę na fakt, że to właśnie Tarnów był pierwszym miastem , które ogłosiło niepodległość. Nasz gość przybył do naszej szkoły w ramach realizowanego projektu "Historia zatrzymana w kadrze 2018".

Galeria zdjęć

 
Nasze uczennice znowu na podium!

27 października (tj. sobota )w Hali Sportowej Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie odbył się Turniej Judo. Na czterech matach rywalizowało ze sobą blisko 200 zawodników z 15 klubów z Podkarpacia, Małopolski, Lublina i Piaseczna pod Warszawą. Turniej był na wysokim poziomie sportowym, kibice i sympatycy judo byli świadkami zaciętych i efektownych walk.
W zawodach wzięło udział dziewięcioro zawodników MOSiR- u Tuchów. Podopieczni trenerów Marka Srebro i Krzysztofa Guta wywalczyli w tych zawodach 7 medali. Uczennice naszej szkoły Justyna i Ewelina Burza reprezentujące barwy tuchowskiego klubu wywalczyły w swojej kategorii wagowej odpowiednio:
Justyna (kat. wagowa 42 kg) - II miejsce
Ewelina (kat. wagowa 31 kg) - II miejsce

Gratulujemy!

 
Sukces naszych młodych matematyków!

Mogalopl2Maks Matematyczny jest oryginalną koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs w znacznej części nie wymaga wiedzy, ale umiejętności. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe w każdym roczniku.

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny przystąpiliśmy do konkursu z dużymi sukcesami:

Dawid Lebryk -wygrał obóz naukowy, puchar i medal /1 miejsce w województwie i 2 w kraju/

Paweł Malig - darmowy udział w VII edycji /6 miejsce w województwie i 52 w kraju/

Miłosz Markiewicz -czasopismo LOGI /9 miejsce w województwie i 95 w kraju/

Tomasz Drozd - darmowy udział w VII edycji /5 miejsce w województwie i 53 w kraju/

Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunom pani Janinie Usarz i Danucie Cius!

 
DZIEŃ Z PANEM POLICJANTEM

SzP11525 października 2018 r. w grupach przedszkolnych oraz oddziałach przedszkolnych odbyło się spotkanie z panem policjantem mł. asp. Danielem Barnasiem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas poruszania się po drodze. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowania. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Marta Galas

Galeria zdjęć

 
Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego 2018r.

Czyt1Dnia 23 października 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalasowej, nastąpiło uroczyste rozdanie nagród laureatom w konkursie "Najaktywniejszy czytelnik wakacji w Gminie Ryglice 2018r". Konkurs ten został zorganizowany już po raz szósty. Celem konkursu było zachęcenie do czytania książek w okresie wakacji, zaproszenie do częstszego korzystania z usług Biblioteki, promowanie aktywności twórczej, a także popularyzowanie literatury wśród dzieci i młodzieży. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Kwalifikację do konkursu otrzymało 42 uczestników z trzech Bibliotek:
- Ryglice 15 osób
- Zalasowa 24 osoby (w tym 1 uczestniczka z Woli Lubeckiej)
- Lubcza 3 osoby
Najliczniejszą grupą biorącą udział w konkursie była zalasowska szkoła, co nas niezmiernie cieszy.pob11 
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe "imienne" medale.
Wszystkim składamy gratulacje i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej odsłonie konkursu.
Pamiętajmy: "Kto czyta książki - żyje podwójnie".

Burza Małgorzata

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>