WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA

oś2018Wizyta w autentycznym Miejscu Pamięci jest unikatowym doświadczeniem edukacyjnym, dlatego uczniowie naszej szkoły co roku odbywają podróż przesyconą historią oraz emocjami, które na zawsze pozostają w ich pamięci oraz sercach. 27 września uczniowie klas III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej pod opieką nauczycieli odwiedzili Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, gdzie zostali zapoznani z historią okresu II wojny światowej, a przede wszystkim mogli obejrzeć w jaki sposób była realizowana bezwzględna polityka eksterminacji i ludobójstwa przez III Rzeszę.
Przejście przez autentyczny teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady było nie tylko cenną lekcją historii, ale też ważnym osobistym doświadczeniem, formą kształtowania świadomości o prawie człowieka do życia i godnej śmierci.

 
Wycieczka do Nowego Wiśnicza i Wieliczki

WNW 8W dniu 25 września 2018r. wszyscy uczniowie z klasy 6a i 6b wraz z opiekunami mgr Iwoną Olearczyk-Mikulską, mgr Izabelą Ilcewicz, mgr Janiną Usarz uczestniczyli w 1-dniowej wycieczce krajoznawczo-turystycznej. Pierwszym punktem był zamek Kmitów i Lubomirskich w Nowym Wiśniczu.Pani przewodnik bardzo dokładnie i interesująco opowiadała o każdym pomieszczeniu znajdującym się w zamku. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wyglądało dawne życie szlachty,podziwiać panoramę Nowego Wiśnicza rozciągającą się z terenu widokowego zamku,oraz Trasę Nietoperzy. Ostatnim punktem na zamku był BASTION VR, czyli nowatorska i unikatowa próba przedstawienia odległej historii przy pomocy najnowszych technologii wizualnych. Wirtualna rzeczywistość pozwoliła nam na podróż w czasie,połączyła ekscytującą zabawę z informacją o przeszłości. Prezentacja z wykorzystaniem urządzenia zwanego Occulus umożliwiła nam swobodny lot przez XVII-wieczny wiśnicki zamek. Zobaczyliśmy jego wnętrze i życie mieszkańców. Następnie autokarem udaliśmy się do Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie pod opieką doświadczonego przewodnika zwiedziliśmy Trasę turystyczną i Podziemną Ekspozycję Muzeum Żup Krakowskich. Podczas wyprawy pod ziemią dzieci poznały tajemnice zabytkowej kopalni,obejrzeli solne komory i kaplice,wysłuchali legend,podziwiali rzeźby z soli i podziemne jeziora. Wieczorem zmęczeni,ale pełni pozytywnych wrażeń bezpiecznie wróciliśmy do domów.

J.Usarz

Galeria zdjęć

 
Głośne czytanie w 1b

GC2

 

W ramach akcji Dzień Głośnego Czytania w rolę czytającego wcielił się p. Zdzisław Mądel, tato jednego z naszych uczniów. Opowiedział nam również o pszczołach i przedstawił bardzo ciekawie ich sposób życia. Jako przerywnik mogliśmy spróbowac pysznego miodku!

K. Olszówka-Łępa

Galeria zdjęć

 
Sukcesy młodych adeptek judo

EwelinaBJustynaBW słoneczną lecz chłodną wrześniową niedzielę (23 września) dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział w kolejnych zawodach judo rozgrywanych w Wolbromiu. W Międzynarodowym Turnieju Judo Dzieci i Młodzików uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki z Polski, Rumunii oraz Słowacji.
Justyna Burza uczennica kl. VI a zajęła w tych zawodach trzecią lokatę zdobywając brązowy medal, natomiast jej siostra Ewelina uczennica kl. IV b wywalczyła złoty medal zajmując tym najwyższy stopień podium.
Zawodniczki trenowały pod czujnym okiem trenerów: p. Krzysztofa Guta oraz p. Marka Srebro. Dziewczynom gratulujemy, życzymy wytrwałości w dalszych treningach oraz powodzenia w zawodach.

 
20 września to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

DP 2018 1Już od kilku lat obchodzony jest uroczyście także w naszym przedszkolu. Po zabawach w swoich grupach, o godz. 11.00, grupy przedszkolne z emblematami odzwierciedlającymi nazwę grupy, spotkały się na boisku szkolnym. Dzień był piękny, słoneczny dlatego minki wszystkich PRZEDSZKOLAKÓW były pełne radości. Na miejsce zbiórki - boisko szkolne- pierwsze przybyły biało-niebieskie SMERFIKI, tuż za nimi przyfrunęły MĄDRE SÓWKI, następnie BRYKAJĄCE TYGRYSKI i 2 grupy PUSZATKÓW. Wszyscy powitaliśmy Pana Dyrektora, który opowiedział nam o tym wyjątkowym dla przedszkolaków dniu i życzył wspaniałego świętowania. Po odśpiewaniu Hymnu Przedszkolaka przez dzieci młodsze i zerówkowiczów, wyruszyliśmy na uroczysty przemarsz ulicą Karpacką, do świateł na skrzyżowaniu i z powrotem; z radosnym śpiewem piosenek, które znają dzieci w każdej grupie. Po powrocie na boisko wszystkie Panie zaśpiewały PRZEDSZKOLAKOM gromkie "Sto lat..." po czym każda grupa otrzymała słodki upominek oraz zdrowe owoce- jabłka, gruszki w które w tym roku wyjątkowo obfitują nasze sady. Za scenariusz i organizację
Dnia Przedszkolaka odpowiedzialne były panie: Lesława Dominiewska i Zofia Kosowska.

Zrelacjonowała - L. Domniewska

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>