Świat instrumentów klawiszowych

PJ2Dnia 14.11.2018r. gościliśmy po raz drugi w naszym Przedszkolu Pracownię Jaszczur & Przyjaciele z audycją muzyczną, która wprowadziła dzieci w świat instrumentów klawiszowych.
W rytmie pięknych piosenek , melodii patriotycznych i przy dźwiękach instrumentów klawiszowych dzieci otrzymały kolejne informacje z zakresu muzyki. Spotkanie było bardzo interesujące! Przedszkolaki mogły zobaczyć różne instrumenty m.in. pianino, syntezator, keytar, poznały ich budowę i sposób, w jaki gra się na tych instrumentach. Nie zabrakło także zabaw dotyczących brzmienia syntezatora oraz dobrego humoru. Serdecznie dziękujemy Pracowni Jaszczur & Przyjaciele za tę wizytę. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!

Anna Prus

Galeria zdjęć

 
11 listopada 2018 w Zalasowej

11ListZalasowskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości miały wyjątkowy charakter. Świętowanie było procesem długim, w który włączyły się wszystkie instytucje i organizacje działające na terenie wsi. Podsumowanie stanowiła uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, po której spotkaliśmy się całą społecznością w centrum wsi i wspólnie odśpiewaliśmy najbardziej znane pieśni i piosenki patriotyczne. Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami przygotowali specjalnie na tę okazję śpiewniki. Na zakończenie wszystkie obecne dzieci wypuściły 100 białych i czerwonych baloników. W atmosferze radości i w poczuciu wspólnoty wróciliśmy do domów.

Galeria zdjęć

 
Dzień Śniadanie daje moc

ŚdM48 listopada 2018 r. ponad 290 tys. uczniów z całej Polski, po raz ósmy przygotowywało zdrowe posiłki w ramach Dnia Śniadanie Daje Moc, czyli ogólnopolskiej akcji, realizowanej przez Partnerstwo dla Zdrowia we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka, która już od 12 lat pomaga przeciwdziałać niedożywieniu jakościowemu dzieci w Polsce, propagując wśród najmłodszych zdrowe nawyki żywieniowe i podkreślając rolę śniadania w diecie dziecka.
W tym dniu, również uczniowie naszej szkoły zorganizowali w swoich klasach wspólny poczęstunek. Dzieci miały wielką frajdę z dzielenia się swoimi przysmakami z kolegami i koleżankami. Mogły też spróbować nowych smaków, dowiedzieć się, co lubią jeść na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. Bowiem, to dzięki śniadaniu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

Galeria zdjęć

 
Klub Ortograffiti

KO6Od września bieżącego roku szkolnego w klasie II c, w ramach innowacji pedagogicznej "Pozytywna klasa," funkcjonuje Klub Ortograffiti. Klub spotyka się raz w tygodniu, w poniedziałki. Podczas spotkań dzieci czytają razem z klasową maskotką - Bratkiem, bajki terapeutyczne oraz wykonują ćwiczenia z zakresu "Pozytywnej dyscypliny" wg Jane Nelson. Głównym celem założenia takiego klubu była integracja zespołu klasowego, połączenie zabawy i nauki, a przede wszystkim budowanie samoświadomości dzieci i ich adekwatnej samooceny. Pomogą nam w tym gadżety, które Klubowicze otrzymali od wydawnictwa Operon.

Galeria zdjęć

 
Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

AzON15Dzisiaj społeczność szkolna spotkała się na obchodach Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku była to szczególna okazja - 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.
Nasi uczniowie mieli okazję spotkać się z Grupą Rekonstrukcyjną 16 Pułku Piechoty, a także uczestniczyć w Szkolnym Przeglądzie Piosenek Patriotycznych śpiewanych przez każdą klasę - od najmłodszych po gimnazjum. O godzinie 10.15 rozpoczęła się uroczysta akademia. Radośnie, na wesoło cieszyliśmy się tym świętem. Były patriotyczne piosenki, gazeciarze z niepodległościowymi hasłami, wąsy Marszałka i urodzinowy tort dla Polski. O godzinie 11.11 włączyliśmy się w akcję - Rekord dla Niepodległej śpiewając 4 zwrotki hymnu narodowego.

Galeria zdjęć

MP011Następnie sprzed Dębów Katyńskich wyruszyliśmy w Marszu Pamięci na cmentarz wojenny nr 166. Odbył się tam Apel Poległych oraz modlitwa za poległych w czasie I wojny światowej poprowadzona przez księdza proboszcza. Burmistrz gminy, sołtys Zalasowej, przedstawiciele Stowarzyszenia Zalasowian oraz rodzice złożyli kwiaty na grobach poległych a uczniowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej zapalone znicze. Po tej niezwykłej lekcji patriotyzmu wszyscy uczestnicy wrócili do swoich domów.
11 listopada o godzinie 15 w naszym parafialnym kościele odprawiona zostanie Msza Św. w intencji Ojczyzny, a po niej spotkanie plenerowe, na które zapraszamy całą lokalną społeczność. Świętujmy to szczególne wydarzenie z radością!

Galeria zdjęć

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>