PRZEDSZKOLAKI NA OPOWIEŚCIACH Z LODOWEJ KRAINY

20171215 080240

W dniu 15 grudnia przedszkolaki z grup "Brykające Tygryski" i "Biedronki" oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych 01/02 udały się do Tarnowa na musical Teatru Współczesnego w Krakowie pt. "Opowieści z Lodowej Krainy". Inscenizacja oparta na motywach "Krainy Lodu" oraz oryginalnej adaptacji baśni Hansa Chrystiana Andersena "Królowa Śniegu" bardzo się dzieciom podobała. Ich uwagę przyciągnęły barwne kostiumy, ciekawa scenografia, efekty świetlne i dźwiękowe. Piękne piosenki skomponowane specjalnie z myślą o najmłodszych widzach, baśniowy świat księżniczek, rozbójników i mówiących ludzkim głosem zwierząt przedstawionych na tle zimowej scenerii, były długo nagradzane gromkimi brawami. Spektakl ukazał dzieciom świat nieprzemijających wartości takich, jak przyjaźń i miłość. Również w tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się do Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Po zwiedzeniu wystaw muzealnych uczestniczyły w warsztatach plastycznych "Wio, koniku!" . Samodzielnie wykonały konika w uprzęży, którego zabrały sobie na pamiątkę. Myślę, że wyjazd ten na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Zofia Kosowska

Galeria zdjęć

 
Wystawa Szopek Bożonarodzeniowych

CAM01250

Jak co roku hol naszej szkoły zapełnił się Szopkami Bożonarodzeniowymi przygotowanymi przez naszych uczniów. Przypominają nam one o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia i skłaniają do refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze. Wykonane różnymi technikami i z przeróżnych materiałów są dowodem kreatywności i pomysłowości naszych modych artystów. Najlepsze prace reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Konkursie Szopek organizowanym przez Ośrodek Kultury w Ryglicach. 

Galeria zdjęć

 
Najlepsi w powiecie tarnowskim!!!!

CAM01244

Galeria zdjęć

 
Podsumowanie konkursu "Najaktywniejszy czytelnik wakacji w Gminie Ryglice 2017 - Zalasowa"

 DSC0639

W środę 13.12.2017r. odbyło sie podsumowanie konkursu organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ryglicach wraz z filiami w Lubczy i Zalasowej na "Najaktywniejszego czytelnika wakacji w Gminie Ryglice 2017 - Zalasowa". Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży oraz mieszkańców Gminy do korzystania z usług Biblioteki oraz popularyzacja literatury wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych.

Laureatami wśród uczniów nasze szkoły zostali w Kategorii I: Zuzanna Olszówka - I miejsce w bibliotece, Ewelina Burza  - II miejsce w bibliotece, Julita Urban - III miejsce w bibliotece.

W kategorii II triumfowała zdobywająć tytuł "Książkożercy Gminy Ryglice" Justyna Burza, II miejsce zdobyła Aleksandra Słomska a III Wiktoria Zalas.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Galeria zdjęć

 
Wyniki konkursów przedmiotowych

Konkurs Matematyczny
Krakowska Matematyka - najlepszy wynik w szkole DAWID LEBRYK 5B - OPIEKUN JANINA USARZ

UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO ETAPU REJONOWEGO II MIĘDZYPOWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO
MICHAŁ KLUZEK KLASA 4 - OPIEKUN DANUTA CIUS
DAWID LEBRYK KLASA 5 V - OPIEKUN JANINA USARZ
PATRYK GOLONKA KLASA 5 - OPIEKUN JANINA USARZ
PAWEŁ MALIG KLASA 6 - OPIEKUN DANUTA CIUS

DO ETAPU REJONOWEGO MAŁOPOLSKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DOSTALI SIĘ:
Biologia opiekun Agnieszka Solarz
Aleksandra Burza - kl. 2
Tobiasz Dębowski - kl. 3
Aleksandra Kawa - kl. 3

Geografia opiekun Helena Kawa
Tobiasz Dębowski - kl. 3
Aleksandra Kawa - kl. 3

Matematyka GIM - opiekun Iwona Olearczyk-Mikulska
Adrian Augustyn - kl. 3

Matematyka SP - opiekun Danuta Cius
Paweł Malig - kl. 6

Humanistyczny SP - opiekun Barbara Niziołek

Patrycja Zegar - kl. 7

Wszystkim uczniom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnych etapach konkursów!!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>