SZKOŁA

Pozostałe

Lista odwiedzin

Odsłon : 868793


Designed by:

Błąd
  • XML Parsing Error at 1:286. Error 9: Invalid character
Sukces Mileny Kusek!

20180530mk112533

30 maja w Szkole Podstawowej w Kowalowej odbył się już V Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej. Naszą szkołę reprezentowali Milena Kusek z klasy VI, Bartosz Sułek z klasy V oraz Aleksandra Usarz z klasy IV. W kategorii klas IV-VI Milena Kusek zajęła II miejsce. Do konkursu uczestników przygotowywały panie: Izabala Ilcewicz, Krystyna Olszówka-Łępa, Barbara Gutkowska.
Jeszcze raz gratulujemy Milence!

 

20180530dd09525320180530dd100450

 

25-Klasy I w Pilźnie-024Pilzno jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Tu wiódł szlak handlowy wiodący na Węgry oraz z Krakowa na Ruś, który przyczynił się do jego rozwoju i znaczenia. Do najcenniejszych pilzneńskich zabytków architektury należy, widoczny z daleka w panoramie miasta, kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela. W takiej odsłonie istniał już za czasów króla Kazimierza Wielkiego.
Dziś Pilzno słynie także z Muzeum Lalek, stanowiące kompleks muzealny i kulturalno-edukacyjny. Tutaj udały się klasy pierwsze na swoją kolejną wycieczkę.
Mogły zwiedzić osiem pomieszczeń, z rozmaitymi wystawami, m.in. "Zabawki babci, mamy i moje", największą kolekcję lalek japońskich, obejrzeć spektakl światła i dźwięku
"Na babcinym strych", zapoznać się z procesem tworzenia lalek drewnianych, ceramicznych i tekstylnych. Największą ciekawość wzbudziły animacje multimedialne na zasadzie kalejdoskopu oraz wyświetlane na ekranie w kształcie twarzy, co powodowało niezwykły efekt ożywienia lalek. Dzieci brały udział w warsztatach artystycznych, każde wykonało własną lalkę z wybranego wzoru.
Pilzno słynie też z wyśmienitych lodów, trzeba było ich posmakować. Dzień był wyjątkowo upalny, dzieci ochoczo obległy miejską fontannę.
Muzeum posiada swoją filię w Lipinach. Tam pierwszoklasiści zwiedzili skansen w miniaturze, po czym zjadły pyszne naleśniki "U wiedźmy". Wybornie smakował także chłodny kompot.

J. Sarad

Galeria zdjęć

 
II Rodzinne Spotkanie z Folklorem

01-II Rodzinne Spotkanie z FolkloremDziękujemy za to wszystko, czym dobroć jest na ziemi,
że jesteście najważniejsi, tego nikt nie zmieni.

25 maja odbyło się drugie spotkanie tancerzy z dziecięcego zespołu folklorystycznego Mali Zalasowanie z Rodzicami.
Znów rozbrzmiewały krakowiaki, polonezy, poleczki, walczyki, przyśpiewki zalasowskie i te z repertuaru Krakowiaków Wschodnich.
Od pierwszego takiego spotkania upłynęły już trzy lata. Oprócz występów poszczególnych grup, życzeń dla Rodziców i gromkiego "Sto lat" z okazji Ich święta, nastąpiło podsumowanie pracy zespołu w latach 2014 - 2018, czyli VII wznowienia tego koła tanecznego.
Mali Zalasowianie działają w naszej szkole już blisko 19 lat. Co cztery lata następuje pożegnanie z tancerzami, głównym powodem jest wyrośnięcie ze strojów ludowych, są one przekazywane młodszej grupie.
Liczba tancerzy jest w tym roku imponująca - pięćdziesiąt dzieci w krakowskich strojach wystąpiło przed najbardziej życzliwą publicznością, jaka w ogóle może być. Rodzice nie żałowali braw, a dzieci dały z siebie wszystko; zarówno te z pierwszej klasy, jak i te z czwartej, tańczące cztery lata.
Za trud pracy pozalekcyjnej, poznawanie i prezentowanie folkloru, każde otrzymało nagrodę z rąk p. Dyrektora Leszka Sutkowskiego. Były podziękowania dla osób wspierających działalność zespołu w ostatnich czterech latach.
Ogromną niespodziankę tancerze i rodzice zrobili opiekunowi zespołu P. Jolancie Sarad - wzruszające słowa, pamiątki, kwiaty były zarówno wyrazem wdzięczności, jak i podkreśleniem znaczenia zespołu w zalasowskim środowisku.

Galeria zdjęć

 

Dzień Mamy i Taty
to najcieplejsze ze świąt w całym roku.
Od dziecka uczymy się szacunku do naszych rodziców,
a miłość, która nas z nimi łączy,
to jeden z najpiękniejszych prezentów,
jakimi obdarzyła nas natura.

D11SC07995W piątek, 25 maja, z okazji wspaniałego święta jakim jest Dzień Mamy i Taty, dzieci z Przedszkola w Zalasowej zorganizowały niecodzienne występy dla swoich rodziców. Dzień Mamy i Taty jest dniem ważnym nie tylko dla rodziców, ale także dla dzieci. Jest to dzień, kiedy mogą wyrazić swoją miłość. W naszym przedszkolu odbyło się to tak:

Najmłodsza grupa "Mądre Sówki" wystąpiła w przepięknej inscenizacji "Jak mama z tatą się poznali?", składali życzenia, śpiewali po angielsku i po polsku.
Grupa II "Brykające Tygryski" wystąpiła z programem "Dla Mamy i Taty gotuje od rana", w strojach kuchennych zaprezentowali piosenki, scenki teatralne oraz tańce.
W grupie najstarszej "Biedronki" choć na chwilę wszyscy rodzice mogli poczuć trochę lata i zagościć w gorącej, egzotycznej Afryce. Przedszkolaki wcieliły się w murzyniątka, które z gorącym sercem wyśpiewały jak bardzo kochają swoich rodziców, wyrecytowały wiersze i zatańczyły afrykańskie tańce.
Nie jednej mamie, tacie łza zakręciła się w oku... Wzruszeni i szczęśliwi, obdarowani prezentami od swoich wspaniałych pociech, spędzili jeszcze kilka chwil w naszych przedszkolnych murach, kosztując ciastko przy gorącej kawie i herbacie. Cieszyli się tą piękna chwilą...

A .Prus

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Losowe zdjęcie

Inne portale

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Imieniny:

Dzisiaj : Bogusława Tekli