ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW ŻYWNOŚCIOWYCH I SŁODYCZY DLA POLAKÓW NA UKRAINIE

Szkolne Kolo Caritas wspólnie z Parafią i Stowarzyszeniem Przyjaciół Podola po raz kolejny organizuje świąteczną akcję pomocy dla polskich Rodzin z Kamieńca Podolskiego i okolicznych wsi. W tym roku jest to zbiórka artykułów żywnościowych i słodyczy. Dary zbierane będą od wtorku  6 marca do 12 marca 2018 w godzinach pracy szkoły na parterze obok biblioteki oraz w Delikatesach Cezar w tym samym terminie. Zechciejmy wesprzeć naszych Rodaków, aby w okresie Świąt Wielkanocnych mieli poczucie, że w Ojczyźnie o nich pamiętamy. Liczymy na Waszą ofiarność i pomoc!

 
SPOTKANIE Z CHEMIĄ

20180302 110147

Dzień 02.03.2018r. dla dzieci z oddziału przedszkolnego 01 to "Dzień Eksperymentów" z panią Agnieszką Solarz - nauczycielem chemii i biologii w ZSz-P w Zalasowej. Panią Agnieszkę zaprosiliśmy do naszej sali, aby pokazała nam, że chemia jest nauką ciekawą, którą można poznać poprzez przeprowadzenie interesujących doświadczeń oraz, że nauka ta jest obecna we wszystkich dziedzinach życia. Po wcześniejszej rozmowie o wulkanach dzieci miały możliwość zobaczyć na własne oczy jak wybucha  "wulkan", który polegał na zmieszaniu wody z octem, sodą i płynem do naczyń. Efekt "wybuchu" był wspaniały, a doświadczenie bardzo ciekawe ! Następnie za pomocą Perhydrol czyli - 30% roztwór nadtlenku wodoru i płynu do naczyń oraz jodu potasu ukazała się żółta piana zwana  "pastą dla słonia". Dzieciom otworzyły się z zachwytu szeroko oczy i ukazał się uśmiech na twarzy . Na zakończenie dzieci miały możliwość zobaczenia jak za pomocą kolorowych cukierków m&m's powstała gama kolorów, które w magiczny sposób zmieszały się ze sobą. Reakcją na ten piękny efekt był zachwyt i podziw. Gorąco podziękowaliśmy pani Agnieszce Solarz za chemiczne eksperymenty, za poświęcony czas i zaciekawienia nas chemią! Dziękujemy !

Marta Galas

Galeria zdjęć

 
Najlepsi w Etapie Parkowym!

MM543535S 55

Reprezentacja nasze szkoły w składzie: Agata Zabawa, Aleksandra Kawa, Tobiasz Dębowski i Izabela Golec zwyciężyła w Etapie Pakowym XVII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" w roku szkolnym 2017/2018. Gratulujemy uczestnikom oraz opiekunom P. Helenie Kawa i P. Agnieszce Solarz. Trzymamy za was kciuki w kolejnym etapie!!!

0mmm34202

 
Przedstawienie profilaktyczne "W krainie bajtów"

16-IMG 2018020028 131422

W dniu dzisiejszym nasza szkołę odwiedzili aktorzy grupy teatralnej "Inspiracja" z Krakowa, którzy przedstawili uczniom klas 0-7 spektakt teatralny "W krainie bajtów". Tematem przedstawienia profilaktycznego było zjawisko cyberprzemocy i sposoby jej zapobiegania. W czasie spektaklu dzieci uczyły się jak bezpiecznie i mądrze posługiwać się Internetem i unikać pułapek, które może on stwarzać. Inicjatorem spektaklu był GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ w Ryglicach. Jest to kolejna akcja w naszej placówce, której celem jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocji pozytywnego wykorzystywania internetu.

Galeria zdjęć

 
Wyróżnienie w konkursie plastycznym

00ghfdt45352

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>