SZKOŁA

Pozostałe

Lista odwiedzin

Odsłon : 868795


Designed by:

Błąd
  • XML Parsing Error at 1:286. Error 9: Invalid character

Noc Bibliotek 2018Biblioteka Publiczna w Zalasowej zaprasza wszystkich uczniów z klas IV-VII do udziału w ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek". Wydarzenie rozpocznie się w Bibliotece Publicznej w Zalasowej w dniu 8 czerwca 2018 r. tj, najbliższy piątek. Początek godzina 19.00 zakończenie godzina 22.00.  Szczegóły na plakacie. Zapisy prosimy dokonywać u Pani Edyty Pawłowicz w bibliotece publicznej wyłącznie na drukach udostępnionych przez bibliotekę. Zgody na udział można również pobrać z poniższego komunikatu jak również w szkolnej bibliotece u Pani Lucyny Jajkiewicz

"Tarapaty", Polska 2017

Dla bibliotek uczestniczących w akcji Noc Bibliotek pod hasłem "RzeczpospoCzyta", dzięki wsparciu akcji przez Next Film, mamy w tym roku polski film, który pół roku temu miał premierę kinową - "Tarapaty" w reż. Marty Karwowskiej.
"Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa. Julka dobrze o tym wie. Ma jedenaście lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka, zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego zwariowany pies Pulpet. Niespodziewanie dzieciakom wpada w ręce tajemniczy plan prowadzący - jakżeby inaczej - do skarbu. Zaczyna się niebezpieczna przygoda. Bez przyjaźni i współpracy dzieciaki nie maja szans wybrnąć z tarapatów."
scenariusz i reżyseria: Marta Karwowska
muzyka: Antoni Komasa-Łazarkiewicz
występują: Hania Hryniewicka, Kuba Janota-Bzowski, Roma Gąsiorowska, Joanna Szczepkowska, Krzysztof Stroiński, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Maria Maj, Piotr Głowacki, Dobromir Dymecki, Michał Grzybowski, Agnieszka Skrzypczak, Krystyna Tkacz i Jowita Budnik.
producent: Agnieszka Dziedzic
produkcja: Koi Studio
koprodukcja: DI Factory, Mazowiecki Fundusz Filmowy
dystrybucja: Next Film
współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
wiek: 8+
czas: 90 min

Załączniki do pobrania:

1. Zgoda rodzica/opiekuna

2. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, w tym danych wrażliwych

 

Dzień Dziecka Biedronki-002Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków, którzy zostali zaproszeni do kolegi z grupy, gdzie cały dzień trwała zabawa w pięknym ogrodzie. Dzieci bawiły się wspaniale.
Dzień obfitował w liczne atrakcje: zabawy na ogrodzie, huśtawki, karuzele, zjeżdżalnie, trampolina, odbył się mecz w piłkę nożną, zabawy w piaskownicy, zabawy zabawkami itp.
Po wspaniałej zabawie mogliśmy skosztować kiełbaski z grilla, pieczonego chleba, owoców, oraz przekąsek. Nie zabrakło też wspólnej zabawy z plastyką, szczególnie przypadło dzieciom do gustu tworzenie pięknych orderów w kształcie słońca, które każdy mógł zabrać ze sobą do domu. Na zakończenie dnia każdy otrzymał małą niespodziankę. I choć przedszkolaki codziennie otrzymują wiele miłości i serca od rodzin i nauczycielek, w tym czasie czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.

"Biedronki" bardzo dziękują Miłoszowi za zaproszenie, a jego mamie za przygotowanie miejsca i przekąsek. Dziękujemy również mamie Jakuba za upieczenie chleba oraz tacie Lenki za drobne upominki dla dzieci.

A. Prus

Galeria zdjęć

 

043-Dzień Dziecka klas3 sp-042Świetna zabawa na świeżym powietrzu, zapoznanie z lamą Kuku i kucykiem Jaśkiem, dyskoteka z konkursami i nagrodami, nauka robienia pizzy - tych wszystkich atrakcji doświadczyły dzieci z klas 3 sp w ramach Dnia Dziecka w pizzerii Pietro Party w Czarnej Tarnowskiej. Pełni radości i zadowolenia uczniowie planują kolejne wyjazdy klasowe!

K. Olszówka-Łępa

Galeria zdjęć

 

13-Dzień Dziecka klas I-01230 maja wszyscy uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Dziecka. Czas wolny od zajęć dydaktycznych każda klasa spędzała w umówiony z wychowawcą sposób - na sportowo, rekreacyjnie, na wycieczkach. W tym dniu kuchnia serwowała pyszne zapiekanki, a Rada Rodziców częstowała słodkimi przekąskami.
A klasy pierwsze znów wyruszyły na wycieczkę, tym razem do Domu Kultury w Tuchowie na widowisko muzyczne pt. "KOSMICZNE OPOWIEŚCI"
przygotowane przez uczniów i nauczycieli SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W TUCHOWIE.
To nieziemskie widowisko zachwyciło bogatą scenografią, efektami akustycznymi, muzyką na żywo, tańcem i strojami. Oklaskiwaliśmy głośno aktorów i muzyków zwłaszcza, że wśród nich były dwie pierwszoklasistki ? Gabrysia Gutkowska oraz Wiktoria Piątek, a także trzecioklasista Mateusz Gutkowski, nauczycielem klarnetu jest zalasowianin P.Grzegorz Kluzek. Mieliśmy dla nich drobne upominki, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.
Następnym punktem tej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Miejskiego. Z kilku pomieszczeń znajdujących się w podziemiach Domu Kultury Pani przewodnik zaproponowała nam Salę Rzemiosła i Skarbiec Tuchowski. Pierwsze pomieszczenie zawiera liczne przedmioty użytkowe i narzędzia związane z dawnymi rzemiosłami. Ciekawa opowieść przeniosła nas kilka dziesięcioleci wstecz. Dowiedzieliśmy się też, że dawniej w Tuchowie wydobywano sól kamienną. Skarbiec kryje cenne pamiątki związane z Ojcem Św. Janem Pawłem II.

J. Sarad

Galeria zdjęć

 
Klasy 2 w "Forcie Watipi"

123ww0397W środę 30 maja 2018 r. uczniowie z klasy 2a Szkoły Podstawowej pod opieką pań: wychowawczyni Marii Bardo i pani pedagog Katarzyny Kupiec uczestniczyli w wycieczce do Wioski Indiańskiej "Fort Wapiti". Na miejscu zobaczyli jak żyli Indianie, zwiedzili indiańskie namioty ? tipi, jak również oglądali tradycyjne stroje indiańskie, instrumenty, różne sprzęty oraz broń. Na program wycieczki złożyły się gry i zabawy indiańskie np. strzelanie z łuku, dmuchawki, rzut włócznią, bieg po indiańskim torze przeszkód. Uczniowie mieli także okazję nauczyć się indiańskiej piosenki i tańca ,"Taniec aligatora" oraz zrobić pamiątkowe zakupy. Najwięcej radości sprawiło dzieciom malowanie twarzy w indiańskim stylu. Wycieczkę zakończyło wspólne grillowanie.

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Losowe zdjęcie

Inne portale

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Imieniny:

Dzisiaj : Bogusława Tekli