Zalasowskie Święto Latawca

Lat016.10.2018 odbyło się Zalasowskie Święto Latawca. Do konkursu stanęło 19 rodzin, z których każda wykonała tradycyjny latawiec ozdabiając go symbolami świadczącymi o znajomości przepisów i znaków drogowych oraz elementami odblaskowymi. W trakcie ozdabiania latawców całe rodziny miały możliwość przedyskutowania nie tylko kwestii technicznych, ale i kwestii bezpieczeństwa. Pod eskortą strażaków wyruszyliśmy w bezpiecznym pochodzie na wzgórze, z którego puszczaliśmy nasze latawce. Jury oceniało każdy latawiec zgodnie z regulaminem i wyłoniło zwycięzców. Na stadionie sportowym, na którym odbyło się podsumowanie konkursu, dzieciaki miały zorganizowane dodatkowe atrakcje. Oprócz nagród indywidualnych ufundowanych przez sponsorów każdy uczestnik imprezy - uczeń i dorosły - otrzymał opaskę odblaskową, a przedszkolaki odblaskowe misie.

Galeria zdjęć

 
Spotkanie z policjantem

SzP1W ramach akcji "Odblaskowa szkoła" uczniów klas 2 abc i 3 odwiedził nasz dzielnicowy p. Mariusz Nalepa. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w zakresie bezpiecznego udziału w ruchu pieszych. Dzieci wypowiadały się na temat elementów odblaskowych zarówno w umundurowaniu policjanta jak i tych, które posiadają i używają. Każdy uczestnik spotkania otrzymał nowy świecący element odblaskowy. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, udowadniając, że znają doskonale obowiązujące przepisy i potrafią je zastosować w praktyce. Wspólny spacer z policjantem ulicami wsi, przejście przez skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną oraz samodzielne przechodzenie przez jezdnię na pasach potwierdziły, że uczniowie dobrze znają obowiązujące przepisy i rozumieją jak i dlaczego je stosować.

Dzięki takim spotkaniom będzie rosło bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym, a odblaski będą wpisywać się w naszą codzienność, bo najwięcej dzieci uczą się od siebie nawzajem, a i dorośli na tym wyraźnie korzystają.

Galeria zdjęć

 
Wycieczka do Doliny Białej

DB11Dnia 4 października 2018 r. uczniowie klasy 2c wraz z wychowawcą udali się na wycieczkę do Doliny Białej w Tuchowie. Pobyt rozpoczęła wizyta w stajni koni, w której uczniowie mogli oglądać boksy, cały ekwipunek konny oraz wysłuchać pogadanki na temat opieki nad końmi. Ponadto, uczniowie oglądali konia wyścigowego, który zajął 20 miejsce na Mistrzostwach Świata. Następnie każdy miał możliwość obycia się z koniem. Dzieci głaskały konia, czesały go i oczywiście pod opieką instruktora jeździły na koniu. Zmienną i dość chłodną pogodę rozgrzewaliśmy gorącą herbatką i kiełbaską z grilla oraz super zabawami. Przeciągaliśmy linę, strzelaliśmy z łuku, skakaliśmy w workach, rozgrywaliśmy mecz piłki siatkowej i nożnej. Ponadto, korzystaliśmy do woli z placu zabaw, zamku dmuchanego oraz boiska. Wycieczka ta była wspaniałą lekcją przyrody. Pozwoliła niektórym uczestnikom pozbyć się lęku przed końmi. Części zaś, utrwalić swoje umiejętności jeździeckie oraz wiedzę o koniach. Dziękujemy właścicielowi stadniny za wielkie zaangażowanie w przygotowanie naszej wycieczki oraz za to z jaką pasją dzielił się z nami swoją wiedzą na temat koni.

Galeria zdjęć

 
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

SU24 października w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone zostały kampanią, w czasie której kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, na których prezentowali swoje programy. Do głosowania uprawnienie byli wszyscy uczniowie począwszy od klasy IV. W głosowaniu wzięło udział 205 uczniów, którzy wybierali przedstawicieli spośród 7 kandydatów.

Komisja wyborcza w składzie: Gabriela Kawa, Aleskandra Stepek, Kamila Kosowska, Mikołaj Gutkowski czuwała na prawidłowym przebiegiem głosowania, a po jego zakończeniu dokonała podliczenia głosów. Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego i regulaminem Wyborów w skład SU weszły trzy osoby z największą liczbą głosów tj.
Przewodnicząca - Agata Zabawa
Z-ca przewodniczącej - Wiktoria Lebryk
Kurendarz - Aleksandra Usarz

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy. Teraz czas na realizację wyborczych obietnic. SU1

 
"Najważniejsze jest serce, jeśli ono jest dobre wszystko jest piękne"

BombikSP11W środę 3 października 2018 gościliśmy w szkole ks. Bogusława Zemana, autora pięknych bajek i opowiadań dla dzieci. Przygotowaliśmy się na to wyjątkowe spotkanie bardzo starannie. Uczniowie klasy 6b pod opieką pań Izabeli Ilcewicz i Lucyny Jajkiewicz przygotowali piękne przedstawienie na podstawie bajki ks. Zemana pt.: "Bajka o łaciatym słoniu Bombiku", które najpierw pokazali przedszkolakom, a następnego dnia uczniom szkoły podstawowej. Autorowi i publiczności bardzo się podobała zarówno gra aktorska jak i scenografia. Po spektaklu autor bajki rozmawiał z uczniami o wartościach przekazanych w tym niezwykłym opowiadaniu, o wartości poznawania świata poprzez czytanie książek. Wspólnie śpiewaliśmy Bombikowe piosenki i trochę potańczyliśmy. Dzieci zaprosiły też do wspólnej zabawy słonia Bombika, który zabawnie odpowiadał na pytania dzieciaków i rozdawał słodkości. Ponieważ nasz gość ma zalasowskie korzenie bardzo się cieszył, że może podzielić się swoją twórczością właśnie z nami, a nasze ciepłe przyjęcie wyraźnie Go wzruszyło.
Poprzez to wyjątkowe spotkanie pani Lucyna Jajkiewicz postanowiła wzmocnić motywację do czytania. Zachęcając do sięgania po książki przygotowała 2 wystawy książek dla dzieci ? pierwszą składającą się z książek stanowiących najnowszy nabytek biblioteki szkolnej, a drugą z książek dla dzieci wydanych przez Edycję św. Pawła. Dzieci z zainteresowaniem oglądały obie wystawy. Mamy nadzieję, że w krótkim czasie wszystkie książki będą wielokrotnie przeczytane, a spotkanie z historią Bombika nasi uczniowie zapamiętają wraz z przesłaniem, że inny wcale nie znaczy gorszy.

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>