Wycieczka do Bartnika Sądeckiego

W dniu 18 maja 2018 r. uczniowie klas drugich uczestniczyli w wycieczce do Bartnika Sądeckiego w Stróżach. Na miejscu czekał wóz zaprzężony w dwa konie, który przewiózł nas po okolicy. Następnie każde z dzieci miało okazję przejechać się na kucyku oraz pobyć w zagrodzie u zwierzątek. Potem nadszedł czas na kolejne atrakcje, m.in.: zwiedzanie skansenu i muzeum, oglądanie plenerowej kolekcji barci i uli oraz wystawy dotyczącej historii bartnictwa i pszczelarstwa. Po obiedzie w Bartnej Chacie dzieci obejrzały interaktywną wystawę "Sekrety ula" oraz wzięły udział w warsztatach pszczelarskich, podczas których wykonywały świece w kształcie walca lub stożka i degustowały różne rodzaje miodów. "Miodowy Dzień" zakończyliśmy pamiątkowymi zakupami w "Miodowej Spiżarni". Pomimo niesprzyjającej pogody dzieciaki świetnie się bawiły, wróciły do domu zmęczone, ale zadowolone.

 
Śpiewająco w Ryglicach

20180521x103614 resized

 

W Ośrodku Kultury w Ryglicach odbył się XIV Konkurs Piosenki Religijnej "Chrześcijaninem być". Naszą szkołę i parafię reprezentowali uczniowie i absolwenci wygrywając w swoich kategoriach wiekowych: Julia Matug /op. p.Krystyna Olszówka-Łępa/, Milena Kusek /op. p. Izabela Ilcewicz/ i zespół młodzieżowy Ichtis. Gratulujemy!

 
GALA LAUREATÓW KONKURSU KRAKOWSKA MATEMATYKA 2017/18.

20180516w1055401-20180516w11252910

16 maja 2018r. w Katolickiej Szkole Podstawowej im.Św. Jadwigi w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu Krakowska Matematyka 2017/18.
Organizatorem konkursu był: Oddział Krakowski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, zaś celem była popularyzacja matematyki na tle historii i wydarzeń dotyczących Krakowa.
Tegoroczny temat konkursu:Wolność zaczęła się w Krakowie. W konkursie brali udział uczniowie klas IV, V, VI województwa małopolskiego.
Konkurs składał się z dwóch części. W etapie szkolnym brało udział 5299 uczniów z 308 szkół. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 497 uczniów. Tytuł laureata zdobyło: w kategorii klas IV- 25, klas V- 26, klas VI - 21 uczniów.
Wśród laureatów klas V znalazł się uczeń naszej szkoły Dawid Lebryk z kl 5b zajmując 2 miejsce(opiekun mgr Janina Usarz). Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu w konkursach matematycznych.

Janina Usarz

 
Pielgrzymka klas 3 do Starego i Nowego Sącza

14-Klasy 3 Stary Nowy Sącz -01316 maja 2018r komunijne dzieci klas 3 wraz z rodzicami, babciami, wychowawcami i proboszczem parafii ks. Stanisławem Kurczabem udali się na pokomunijną pielgrzymkę. Najpierw pojechaliśmy do Starego Sącza, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Jana Pawła II /http://www.centrumopoka.pl/ s/26,Muzeum_Jana_Pawla_II/ oraz uczestniczyliśmy we mszy świętej odprawionej na Ołtarzu Papieskim przez naszego proboszcza a zarazem katechety dzieci. Po krótkim odpoczynku i obiadku w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania udaliśmy się do Nowego Sącza, aby w Parku Etnograficznym podziwiać Sądecki Skansen, który prezentuje kulturę ludową Sądecczyzny zamieszkiwaną przez cztery grupy etnograficzne: Lachy Sądeckie, Górale od Łącka, Pogórzanie i Łemkowie. Później prosiliśmy o łaski przed Cudownym Obrazem świętej Rity w Parafii Matki Bożej Niepokalanej. Pomimo kapiącego deszczu wycieczka była udana.

wychowawcy: 3a i 3b

Galeria zdjęć

 
Podium Justyny Burza

judo wolbromW dniu 12 maja 2018r., Justyna uczestniczyła w kolejnych zawodach Judo, które rozgrywane były w Wolbromiu. W I Majowym Turnieju Dzieci występowały ekipy z Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier. Nasza uczennica uplasowała się na III miejscu podium  zdobywając brązowy medal w kategorii wagowej 40 kg.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>