Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką, najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

DPM07W dniu 27 listopada w przedszkolu oraz oddziałach przedszkolnych uroczyście obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoim przyjacielem misiem. Podczas wspólnego świętowania przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. "Bal u Misia Uszatka" w wykonaniu swoich nauczycieli. Razem z aktorami dzieci bawiły się w zabawy muzyczno-ruchowe, tańczyły z misiami, śpiewały, udzielały odpowiedzi na zadane pytania dotyczące oglądniętej bajki. Nie zabrakło wspólnego odśpiewania sto lat, złożenia przyrzeczenia wszystkim misiom, wspólnej zabawy oraz "małego co nieco". Każda grupa z przedszkola oraz oddziału przedszkolnego przygotowała życzenia dla misia oraz pięknego balonika, który nawiązywał do nazwy grupy. Dzień ten wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Wszyscy doskonale się bawili w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół.

Anna Prus

Galeria zdjęć

 
PASOWANIE NA PRZESZKOLAKA

Dnia 23 listopada odbyła się pierwsza w życiu najmłodszych przedszkolaków uroczystość ? pasowanie na przedszkolaka. Dzielne trzylatki z grup Wesołe Smerfiki przygotowane przez panie Annę Prus oraz Annę Patyk oraz Muchomorki przygotowane przez panią Agnieszkę Kalitę rozpoczęły od przywitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, gdzie zaprezentowały piosenki i wierszyki, których nauczyły się od momentu przekroczenia po raz pierwszy progu przedszkola we wrześniu. Mimo, że był to ich pierwszy występ przed tak liczną publicznością i wspaniałą publicznością, jaką byli rodzice, poradziły sobie znakomicie! Po zaprezentowaniu swoich umiejętności dzieci złożyły uroczystą przysięgę, a pan Dyrektor Leszek Sutkowski dokonał aktu pasowania. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało medal pasowania na przedszkolaka, dyplom oraz upominek. Na pewno to był dzień pełen emocji i miłych wrażeń.
Życzymy naszym przedszkolakom wielu sukcesów oraz radości z pobytu w przedszkolu!

Galeria zdjęć

 
Sukces naszych uczniów

Uczniowe naszej szkoły w ramach akcji promującej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym wzięli udział w III Powiatowym Konkursie na spot radiowy lub filmowy promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Hasło tegorocznej edycji brzmiało "Prędkość zabija". Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić za pomocą spotów radiowych i filmowych zagrożenia, jakie stwarzają kierowcy rozwijający nadmierną prędkość. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół w Zabawie.

Dwa spoty naszych uczniów zajęły miejsca na podium: II miejsce zajęli Łukasz Januś i Marcin Żywiec z klasy IIIa Gim III miejsce przypadło w udziale Michałowi Zaucha z tej samej klasy.

Gratulujemy sukcesu!

Gala wręczenia nagród na stronie Zespołu Szkół w Zabawie,  na stronie RDN

Spoty filmowe - Facebook Zespołu Szkół w Zabawie

 

 

 
Dzień Czystego Powietrza

DCZP08Już 14 lat temu Fundacja Ekologiczna ARKA ustanowiła Dzień Czystego Powietrza, który przypada właśnie na dzień 14 listopada. Akcja każdego roku zyskuje nowych zwolenników. W tym roku dołączyła do niej także gmina Ryglice, przygotowując z tej okazji w ramach programu LIFE spotkanie z uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej w ZAlasowej. Ekodoradca gminy Ryglice - Beata Makarska pogratulowała wyróżnionym dzieciom z klasy 1b: Milenie Galas, Nadii Zoń i Amelii Pędrak konkursu "Ekologiczny pojazd przyszłości" oraz wręczyła nagrody i upominki dla wszystkich dzieci, które przygotowały prace konkursowe. Podczas pogadanki na temat zanieczyszczeń powietrza, Ekodoradca przybliżyła dzieciom pojecie smogu, opowiadając o przyczynach jego powstawania, skutkach oraz metodach zapobiegania.
Akcja promocyjna realizowana jest w ramach zintegrowanego Projektu LIFE - Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego  "Małopolska w zdrowej atmosferze".

/tekst z UM Ryglice/

Galeria zdjęć

 
POKAZ MODY PATRIOTYCZNEJ

PoMoPa15Dnia 11 listopada w grupie Wesołe Smerfiki odbył się Pokaz Mody Patriotycznej, który został zorganizowany w ramach Międzynarodowego Projektu Piękna Nasza Polska Cała. Wszystkie dzieci z wdziękiem i urokiem zaprezentowały swoje stroje w barwach narodowych. Wybieg nie jest im straszny ? niektóre małe modelki czuły się tam, jak ryby w wodzie! Później maluch wraz z całą społecznością szkolną i przedszkolną uczestniczyły w akademii zorganizowanej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz o godz. 11:11 w uroczystym odśpiewaniu Mazurką Dąbrowskiego.

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>