Obchody dnia Św. Patryka

19-DSC456hty07690

17 marca obchodzony jest Dzień Świętego Patryka - irlandzkiego patrona. Również uczniowie naszej szkoły kolejny raz postanowili uczcić irlandzkie święto. "Zazieleniło się" w klasach młodszych oraz odbył się konkurs indywidualny na wykonanie kapelusza irlandzkiego skrzata. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody za pięknie wykonane kapelusze. Gratulujemy ciekawych pomysłów! Podstawowe informacje i symbole Irlandii: stolica- Dublin, waluta -euro, język-irlandzki i angielski, flaga -zielono -biało-pomarańczowa, herb -harfa jako narodowy instrument Irlandii, koniczyna -shamrock -jako symbol Trójcy Świętej, kolor zielony-jeden z narodowych kolorów Irlandii oraz symbol szczęścia, złośliwy skrzat -leprechaun jako postać najpopularniejszej irlandzkiej legendy, zgodnie z którą skrzat pilnie strzeże znajdującego się na końcu tęczy garnca ze złotem.
Święty Patryk biskup i apostoł Irlandii, żył w IV i V w.n.e. Jeszcze za życia zasłynął wieloma cudami, które przyczyniły się do nawrócenia Irlandczyków. Według legend przywracał wzrok ślepcom, ożywiał zmarłych i uwolnił Irlandię od plagi węży. Pod koniec życia dokonał chrztu kraju.

Barbara Gutkowska

Galeria zdjęć

 
Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne w Zalasowej odbędą się w dniach 21 - 23.03.2018r. Uczniowie uczestniczą w naukach rekolekcyjnych w kościele. Nie ma w tych dniach zajęć lekcyjnych w szkole. Obecność uczniów w czasie rekolekcji kontrolują księża. Przedszkole, oddziały przedszkolne i świetlica szkolna pracują.

Szczegółowy plan Rekolekcji

 
"Wolni od ...."

Burmistrz Ryglic oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ryglicach zachęca do wzięcia udziału w konkursie w ramach II Przeglądu Spektakli Profilaktycznych pt. "Wolni od ... ..." Celem konkursu jest promocja zdrowego stylu życia, trzeźwości i abstynencji przez upowszechnianie postaw prozdrowotnych. Szczegóły w załącznikach.

Ogłoszenie o Konkursie

Regulamin Konkursu

Karta zgłoszeniowa

 
Rekrutacja do klasy IV SPORTOWEJ

Dokumenty związane z rekrutacją do klasy IV Sportowej znajdują się w zakładce WAŻNE DOKUMENTY

 
Spotkanie z Panią Leśniczy

27-DSC07658

13.03.2018r. odbyło się spotkanie z panią leśniczy mgr Patrycja Łabuz - Walczak z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.  Na spotkaniu dzieci z oddziałów przedszkolnych miały okazję poszeżyć swoją wiedzę na temat żab, ropuch, rzekotek drzewnych oraz kumaków górskich. Rolę gospodarza pełniła Biblioteka Publiczna w Ryglicach Filia w Zalasowej.

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>