Zawody patriotyczne "Biało-czerwoni"

O1 303"Polska! Wszyscy w górę ręce!
Polska! Zwycięstw jak najwięcej!
Polska! Serce nasze w górę!
I wszyscy jednym chórem: POLSKA!"


Taki hymn wybrzmiewał podczas patriotycznych zawodów sportowych "Biało-czerwoni", które miały miejsce 5 grudnia 2018 r. W zawodach tych brały udział wszystkie klasy I-III wraz ze swoimi wychowawcami.
Zawody zostały zorganizowane w ramach Międzynarodowego Projektu Piękna Nasza Polska Cała. Ich celem było pokazanie dzieciom w jaki sposób sport łączy się z patriotyzmem, zespołowością i poczuciem przynależności do wspólnoty (klasowej, szkolnej). Wszystkie dyscypliny nawiązywały tematyką do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci w trakcie konkurencji sportowych układały m.in. godło Polski , flagę oraz sylwetkę Józefa Piłsudskiego. Każda drużyna dzielnie zmagała się z poszczególnymi konkurencjami. Wszyscy mieli okazję sprawdzić się w różnych dyscyplinach sportowych: w biegu, piłce nożnej, skokach na jednej nodze, rzutach. Ostatecznie zdobywcami I miejsca i upragnionego pucharu zostali uczniowie klasy III. Serdecznie gratulujemy i życzymy każdej klasie wspaniałej zabawy nowymi klockami, które uczniowie otrzymali na zakończenie zawodów.

Galeria zdjęć

 
"Miśków 2-óch w Nowym Yorku"

KTM22Uczniowie klas 1-3 SP w Zalasowej w dzień św. Mikołaja udali się do kina Promień w Tuchowie, aby obejrzeć film "Miśków 2-óch w Nowym Yorku". Niezwykle pouczające przygody króla Arktyki dały do myślenia wszystkim dzieciom i nauczyły, że o Ojczyznę należy i trzeba walczyć!

K. Olszówka-Łępa

Galeria zdjęć

 
Spotkanie z górnikiem p. Józefem Sadko

GPS24 grudnia to Dzień Górnika - tradycyjne polskie święto górnicze, dlatego zaprosiliśmy do przedszkola oraz do oddziałów przedszkolnych bardzo miłego gościa - górnika p. Józefa Sadko. Spotkanie to przybliżyło dzieciom trud górniczej pracy oraz ich poświęcenie dla nas wszystkich. Myślę, że dzięki takim spotkaniom nie tylko pogłębiają wiedzę, ale też uczą się dziękować i szanować pracę górników i nie tylko. Górnik ubrany był w piękny, galowy mundur, a na jego czapce lśnił czarny pióropusz. Nasz gość opowiedział jak powstał wielki skarb, jakim jest węgiel. Dowiedzieliśmy się, że ten minerał, który wydobywają właśnie górnicy, potrzebny jest, aby było ciepło w naszych domach. Na zakończenie dzieci odwdzięczyły się rysunkami i laurkami oraz serdecznie podziękowały za przybycie przekazując staropolskie pozdrowienie górnicze: Szczęść Boże !

Marta Galas

Galeria zdjęć

 

 
ANDRZEJKI W KL. II A

And3W dniu 30.11.2018r. klasa IIa uczestniczyła w zabawie andrzejkowej. Dziewczynki i chłopcy zaskoczyli wszystkich swoimi wystrzałowymi fryzurami i wspaniałymi kreacjami. Nie zabrakło tradycyjnych wróżb, które przeplatały się z tańcami i zabawami ruchowymi. Największą atrakcją okazały się ciasteczka z "wyzwaniem", które każdy wylosował. Śmiechu było co niemiara. Na zakończenie każdy z uczniów wylosował serduszko z imieniem, które wkleił sobie do zeszytu. Wyrażamy wielkie podziękowania wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu zabawy andrzejkowej.
W tych dniach organizowano andrzejki także w pozostałych klasach I - III. Każda z wychowawczyń zadbała, aby w tym dniu nie zabrakło zwyczajowych atrakcji, a rodzice smacznego poczęstunku.

Galeria zdjęć

 
Wszystkie dzieci są kochane - XX Finał
20181203 133725Nasza szkoła wzięła udział w XX finale akcji "Wszystkie dzieci są kochane". 
Akcję zorganizowało Towarzystwo Powszechnej Pomocy ,,Serce", związanej z paczką od Świetego Mikołaja. Każda klasa mogła przygotować paczkę dla swojego rówieśnika, a każdy uczeń mógł zaangazować się poprzez uzupełnienie podarunku.
Cieszymy się, że możemy sprawić radość innym dzieciom.
Serdecznie dziękujemy za tak aktywne włączenie się do akcji wszystkim klasom.

20181203 133658
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>