SZKOŁA

Pozostałe

Lista odwiedzin

Odsłon : 868792


Designed by:

Błąd
  • XML Parsing Error at 1:286. Error 9: Invalid character

00ds1

 

E20180608 112949W czerwcu grupa uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej uczestniczyła w projekcie międzynarodowym Erasmus+ w Turcji. Drugiego czerwca po długiej podróży samolotem dotarliśmy do celu, czyli do miejscowości Sakarya, która była miejscem spotkania młodzieży z Polski, Włoch, Litwy, Hiszpanii, Turcji oraz Rumuni. Głównym tematem współpracy międzynarodowej, było "Historical InterACTION", czyli wpływ historii na współczesne stosunki kulturowe. Świetna organizacja projektu pozwoliła na dobre wykorzystanie czasu od początku pobytu. Już pierwszego dnia mieliśmy okazję do poznania siebie nawzajem. Dzięki różnym aktywnym metodom łatwiej było nam zapamiętać trudno brzmiące imiona uczestników międzynarodowej wymiany. Szczególną formą poznania była zabawa pt.: "cichy przyjaciel", która inspirowała nas do poszukiwania ciekawych form okazywania życzliwości. W czasie kolejnych warsztatów przedstawialiśmy swoje kraje i organizacje, które reprezentowaliśmy. Tworzyliśmy także przedstawienia teatralne, obrazujące historię poszczególnych krajów. Najwięcej zabawy było w czasie omawiania stereotypów dotyczących naszych narodowości i prezentowania wiedzy o cudzym kraju. Naszą wiedzę pogłębiliśmy również, gdy tworzyliśmy film - reportaż o wydarzeniach na świecie w danym wieku historycznym. Organizatorzy zapewnili nam także atrakcje w postaci wycieczki do Centrum Młodzieży, gdzie nauczyliśmy się podstawowych zwrotów w tureckim języku migowym oraz braliśmy udział w warsztatach malowania na wodzie. Wieczory zarezerwowane były na poznawanie tradycji, kultury i kuchni krajów partnerskich. My także zaprezentowaliśmy swoje tradycje w strojach regionalnych i zaserwowaliśmy góralski oscypek. Dodatkową atrakcją dla nas było spotkanie z Morzem Czarnym oraz czas wolny na plaży, w parku czy na uliczkach Sakaryi. Sobota była dniem podsumowań i pożegnań, a zdobytą wiedzę i doświadczenie utrwaliliśmy w formie multimedialnej. Uczestnicy otrzymali certyfikaty Youthpass, a my wręczyliśmy wszystkim drobne upominki. Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze i było okazją do zawarcia międzynarodowych przyjaźni, a cały pobyt i zdobyte doświadczenie w międzynarodowej grupie jest źródłem inspiracji do dalszego działania, odkrywania siebie i poszukiwania nowych wyzwań.

Izabela Golec

Galeria zdjęć

 

20180618 093233 resized 1tak brzmiał tytuł lekcji bibliotecznej, w której w dniach 18-19 czerwca 2018 r., uczestniczyli uczniowie klas trzecich z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zalasowej wraz z wychowawczyniami p. Krystyną Olszówka- Łępa i p. Haliną Kurek.
Wspólnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną i towarzyszące jej filmiki, uczniowie zapoznali się z historią papieru oraz pisma. P. Edyta omówiła budowę książki, etapy powstania książki, rozmawialiśmy o bibliotece, jej głównych zadaniach, a także różnych rodzajach. Podziw w uczniach wzbudził film pt. "Najpiękniejsze biblioteki świata". Następnie uczniowie zapoznali się z historią i działalnością biblioteki oraz obejrzeli bajkę pt. "Świnka Peppa w bibliotece" oraz "Koszmarny Karolek czyta książkę". Na koniec dzieci zmierzyły się z wykonaniem ruchomego obrazka misia i zajączka.
Dziękujemy P. Edycie Pawłowicz za przygotowanie ciekawych zajęć, które zachęciły dzieci do czytania i do odwiedzenia biblioteki.

Galeria zdjęć

 

1dwfW niedzielę 17 czerwca ponad pół tysiąca małych ludowych artystów odwiedziło w tym roku Baranów Sandomierski. Utalentowani mali muzykanci wzięli udział w jubileuszowej edycji festiwalu "Dziecko w Folklorze" pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Przybyli tu mali śpiewacy, instrumentaliści i tancerze z całej Polski. Młodzi artyści przyjechali z 6 województw. Uczestnicy rywalizowali w 6 kategoriach:, soliści, grupy śpiewacze grupy obrzędowe, instrumentaliści, kapele, zespoły taneczne. Występowali przed komisją konkursową, w składzie: etnograf, etnochoreograf i etnomuzykolog.
Po prezentacjach konkursowych odbył się koncert w plenerze, na baranowskim rynku. Byliśmy jedynym szkolnym zespołem na tej prestiżowej imprezie. Mieliśmy reprezentację taneczną, solistę i grupę śpiewaczą. Każde dziecko starało się jak najlepiej wykonać swoje muzyczne zadanie. Sukces - III miejsce wywalczyło 5 dziewczynek z klas I, z grupy młodszej Małych Zalasowian - Gabrysia Gutkowska, Malwina Kawa, Kornelia Szerląg. Maja Michalik i Wiktoria Piątek. Wzruszyły i zachwyciły swoim występem jako "Pastereczki". Zaśpiewały pieśń pasterską i sierocą. Cała grupa przygotowana przez P. Jolantę Sarad
W tym jubileuszowym festiwalu wzięli udział nasi uczniowie z klas starszych -młodzi muzycy z Ośrodka Kultury w Ryglicach, filia w Zalasowej pod kierunkiem P. Anny Wenc - Zabawy. Są laureatami wielu konkursów i tutaj również uzyskali wysokie lokaty - instrumentalista Przemek Galas III miejsce, solistka Weronika Miłek III miejsce i kapela Zalasowiocki wyróżnienie.
Zalasowskim artystom ludowym - tym małym i dużym oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

Występy młodych artystów:

Występ 1

Występ 2

Występ 3

J.Sarad

Galeria zdjęć

 
Sukces Gabrysi

gb196922490x3407405W dniu 9 czerwca uczennica naszej szkoły Gabrysia Gutkowska zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Skrzypiec i Altówki Antoniego Cofalika w Czasławiu. W tej samej kategorii wiekowej brało udział 40 uczestników. Gabrysia gry na skrzypcach uczy się w Szkole Muzycznej I st. W Tuchowie pod czujnym okiem pani Wioletty Synycji.
Gratulujemy Gabrysi i życzymy dalszych sukcesów!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Losowe zdjęcie

Inne portale

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Imieniny:

Dzisiaj : Bogusława Tekli