Dzień Dziecka klas 3sp

043-Dzień Dziecka klas3 sp-042Świetna zabawa na świeżym powietrzu, zapoznanie z lamą Kuku i kucykiem Jaśkiem, dyskoteka z konkursami i nagrodami, nauka robienia pizzy - tych wszystkich atrakcji doświadczyły dzieci z klas 3 sp w ramach Dnia Dziecka w pizzerii Pietro Party w Czarnej Tarnowskiej. Pełni radości i zadowolenia uczniowie planują kolejne wyjazdy klasowe!

K. Olszówka-Łępa

Galeria zdjęć

 
Dzień Dziecka klas I

13-Dzień Dziecka klas I-01230 maja wszyscy uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Dziecka. Czas wolny od zajęć dydaktycznych każda klasa spędzała w umówiony z wychowawcą sposób - na sportowo, rekreacyjnie, na wycieczkach. W tym dniu kuchnia serwowała pyszne zapiekanki, a Rada Rodziców częstowała słodkimi przekąskami.
A klasy pierwsze znów wyruszyły na wycieczkę, tym razem do Domu Kultury w Tuchowie na widowisko muzyczne pt. "KOSMICZNE OPOWIEŚCI"
przygotowane przez uczniów i nauczycieli SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W TUCHOWIE.
To nieziemskie widowisko zachwyciło bogatą scenografią, efektami akustycznymi, muzyką na żywo, tańcem i strojami. Oklaskiwaliśmy głośno aktorów i muzyków zwłaszcza, że wśród nich były dwie pierwszoklasistki ? Gabrysia Gutkowska oraz Wiktoria Piątek, a także trzecioklasista Mateusz Gutkowski, nauczycielem klarnetu jest zalasowianin P.Grzegorz Kluzek. Mieliśmy dla nich drobne upominki, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.
Następnym punktem tej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Miejskiego. Z kilku pomieszczeń znajdujących się w podziemiach Domu Kultury Pani przewodnik zaproponowała nam Salę Rzemiosła i Skarbiec Tuchowski. Pierwsze pomieszczenie zawiera liczne przedmioty użytkowe i narzędzia związane z dawnymi rzemiosłami. Ciekawa opowieść przeniosła nas kilka dziesięcioleci wstecz. Dowiedzieliśmy się też, że dawniej w Tuchowie wydobywano sól kamienną. Skarbiec kryje cenne pamiątki związane z Ojcem Św. Janem Pawłem II.

J. Sarad

Galeria zdjęć

 
Sukces Mileny Kusek!

20180530mk112533

30 maja w Szkole Podstawowej w Kowalowej odbył się już V Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej. Naszą szkołę reprezentowali Milena Kusek z klasy VI, Bartosz Sułek z klasy V oraz Aleksandra Usarz z klasy IV. W kategorii klas IV-VI Milena Kusek zajęła II miejsce. Do konkursu uczestników przygotowywały panie: Izabala Ilcewicz, Krystyna Olszówka-Łępa, Barbara Gutkowska.
Jeszcze raz gratulujemy Milence!

 
Dzień Dziecka na sportowo

20180530dd09525320180530dd100450

 
29.05. Klasy pierwsze w Pilźnie

25-Klasy I w Pilźnie-024Pilzno jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Tu wiódł szlak handlowy wiodący na Węgry oraz z Krakowa na Ruś, który przyczynił się do jego rozwoju i znaczenia. Do najcenniejszych pilzneńskich zabytków architektury należy, widoczny z daleka w panoramie miasta, kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela. W takiej odsłonie istniał już za czasów króla Kazimierza Wielkiego.
Dziś Pilzno słynie także z Muzeum Lalek, stanowiące kompleks muzealny i kulturalno-edukacyjny. Tutaj udały się klasy pierwsze na swoją kolejną wycieczkę.
Mogły zwiedzić osiem pomieszczeń, z rozmaitymi wystawami, m.in. "Zabawki babci, mamy i moje", największą kolekcję lalek japońskich, obejrzeć spektakl światła i dźwięku
"Na babcinym strych", zapoznać się z procesem tworzenia lalek drewnianych, ceramicznych i tekstylnych. Największą ciekawość wzbudziły animacje multimedialne na zasadzie kalejdoskopu oraz wyświetlane na ekranie w kształcie twarzy, co powodowało niezwykły efekt ożywienia lalek. Dzieci brały udział w warsztatach artystycznych, każde wykonało własną lalkę z wybranego wzoru.
Pilzno słynie też z wyśmienitych lodów, trzeba było ich posmakować. Dzień był wyjątkowo upalny, dzieci ochoczo obległy miejską fontannę.
Muzeum posiada swoją filię w Lipinach. Tam pierwszoklasiści zwiedzili skansen w miniaturze, po czym zjadły pyszne naleśniki "U wiedźmy". Wybornie smakował także chłodny kompot.

J. Sarad

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>