Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci

BOJUW niedzielę 9 grudnia 2018 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni odbył się Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci, który zgromadził 291 młodych judoków z Polski i Ukrainy z 18 klubów. Zawody odbyły się w przyjaznej atmosferze. Było sporo emocji, które udzielały się nie tylko zawodnikom, ale ich opiekunom. Poziom walk był bardzo wysoki i widać było, iż wszyscy judocy starali się zaprezentować z jak najlepszej strony. Siostry Justyna i Ewelina Burza uczennice naszej szkoły po zaciętych walkach wywalczyły kolejne medale. Justyna zajęła 1 miejsce na podium przez zastosowanie czystego technicznie rzutu (rzucenie przeciwnika w sposób kontrolowany na większą część pleców ze znaczną siłą i szybkością), kończąc swoje walki przed czasem. Ewelina zajęła na tych zawodach 3 miejsce na podium. Gratulujemy!

 
ŚWIĄTECZNA AUDYCJA MUZYCZNA

ŚSM10W środę 13.12.2018 można było poczuć w naszej szkole atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. A to wszystko dzięki kolejnemu spotkaniu z Pracownią Jaszczur & Przyjaciele. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III po raz trzeci mieli przyjemność uczestniczyć w audycji muzycznej, tym razem poświęconej tematyce Świąt Bożego Narodzenia. Zagadki świąteczne, melodie wydobywające się z gitar i skrzypiec dopełnione wspólnym śpiewem pozwoliły poczuć nastrojowy klimat zbliżających się wielkimi krokami Świąt. Wspólnemu kolędowaniu nie było końca. To było bardzo nastrojowe i radosne spotkanie, za które dziękujemy prowadzącym i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Galeria zdjęć

 
PASOWANIE NA CZYTELNIKA

"Książki to najlepsi Twoi przyjaciele.
Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele."
Jan Rak


11 grudnia 2018 r. biblioteka szkolna przyjęła w poczet swoich czytelników kolejny rocznik pierwszoklasistów. Najważniejszym przesłaniem uroczystości było to, aby nowi adepci biblioteki zaprzyjaźnili się z książkami, umieli z nich korzystać oraz nieustannie rozwijali umiejętność czytania.
Imprezę przygotowali uczniowie klas II pod czujnym okiem pań wychowawczyń.

Pani Jolanta Sarad ze swoją klasą II a zaprezentowała scenkę konfrontującą komputer z przyjaźnie czekającymi książkami w bibliotece.
Pani Renata Nowak wraz z klasą II b wykonała atrakcyjne zakładki dla przyszłych czytelników.

Pani Sylwia Wiśniowska wraz ze swoimi podopiecznymi z klasy II c stworzyła przepiękną dekorację oraz rekwizyty do przedstawienia. Wszyscy drugoklasiści tańczyli i śpiewali piosenki o książkach i bibliotece, zaprosili również młodszych kolegów do wspólnej zabawy. Później każdy pierwszoklasista został uroczyście pasowany na czytelnika szkolnej biblioteki. Na pożegnanie nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zaczarowane zakładki do książek, które będą im przypominać o tym uroczystym wydarzeniu.

Lucyna Jajkiewicz

 
ZALASOWA ŚWIECI PRZYKŁADEM

OSz04Zakończona została IX Edycja Małopolskiego Konkursu "Odblaskowa szkoła". Wśród 277 szkół promujących w społeczności lokalnej bezpieczny udział pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym oraz konieczność noszenia elementów odblaskowych o świcie i o zmierzchu, zarówno w terenie niezabudowanym jak i zabudowanym, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Zalasowej kolejny raz otrzymał tytuł najlepszej szkoły w powiecie tarnowskim i 13 w województwie. W tę akcję co roku włączają się wszyscy nauczyciele i uczniowie Zespołu oraz instytucje i stowarzyszenia działające na terenie wsi. Szczególny wkład zawsze wnoszą druhowie OSP Zalasowa. Zalasowskim koordynatorem w tej edycji konkursu była pani Agnieszka Solarz.
10 grudnia 2018 w Krakowie podczas uroczystej gali podsumowującej tegoroczną akcję dyrektor szkoły, koordynator i przedstawiciele społeczności szkolnej odebrali to zaszczytne wyróżnienie.

Galeria zdjęć

 
WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

ŚMZ10Jak co roku do małych i dużych, ale zawsze grzecznych dzieci z zalasowskiej szkoły przyjechał Święty Mikołaj z prezentami. Dla wszystkich było to ogromne przeżycie. Szczególnie oczekiwały na Świętego Mikołaja dzieci młodsze, które śpiewały przygotowane wraz z paniami piosenki. Spotkanie z brodatym i wesołym gościem, było powodem do uśmiechu dla całej społeczności szkolnej i wprowadzeniem do wspaniałego świątecznego klimatu. Jednocześnie wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole przypomniała wszystkim, że dzielenie się dobrem i obdarowywanie innych daje wzajemną satysfakcję i radość. Obyśmy wszyscy o tym pamiętali w ten świąteczny czas, a Świętemu Mikołajowi i jego pomocnikom serdecznie DZIĘKUJEMY i zapraszamy za rok, życząc zdrowia, siły i niegasnącego uśmiechu!!

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>