SPRAWDZIAN 2011

5 kwietnia 2011r - wtorek g. 9.00

      Uczniowie klas 6 szkoły podstawowej piszą SPRAWDZIAN na zakończenie nauki w szkole podstawowej. Zbiórka w szkole od g. 8.30-8.40. Obowiązuje strój galowy! Życzymy uczniom "połamania piór" i jak najlepszych wyników!
 
Złoto dla Zalasowej


     Dnia 18.03.2011 r. na hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalasowej został rozegrany Finał Powiatowy Gimnazjady dziewcząt w siatkówce. Do naszej miejscowości zawitały 4 najlepsze drużyny powiatu tarnowskiego: Biadoliny Radłowskie, Gromnik, Łęg Tarnowski oraz gospodarz- Zalasowa.
     Siatkarki naszego gimnazjum nie miały sobie równych wygrywając wszystkie mecze i zdobywając złoty medal. Gromnik wywiózł srebro a Biadoliny Radłowskie brąz. Czwarte miejsce zajęła drużyna z Łęgu Tarnowskiego. Najlepszą zawodczniczką turnieju została wybrana Kinga Plebanek reprezentująca nasze gimnazjum.
Naszą drużynę reprezentowały: Katarzyna Mądel, Paulina Szwalec, Justyna Słomska, Kinga Plebanek, Angelina Wójtowicz, Magdalena Sępek, Natalia Plebanek, Paulina Matug oraz Iwona Mikrut.
     Teraz przed Naszymi siatkarkami nie lada wyzwanie którym będą zawody na szczeblu rejonowym. Życzmy więc powodzenia oraz trzymajmy kciuki.

 
21 marzec 2011r.- Inauguracja kampanii "Postaw na rodzinę"


     Nie od dziś wiadomo, że rodzina jest najważniejszą grupą społeczną. To w niej dziecko wzrasta, kształtuje charakter, uczy się zachowań społecznych. To od funkcjonowania rodziny zależy na jakiego człowieka wyrośnie dziecko. Czy będzie umiało sprostać życiowym wyzwaniom, odnaleźć się w dzisiejszym świecie pełnym zagrożeń i łatwych przyjemności a, co najważniejsze, czy będzie w przyszłości dobrym człowiekiem?

     Dlatego też kampania ?Postaw na rodzinę" ma na celu przypomnienie jak ważne miejsce zajmuje rodzina w życiu człowieka, zwłaszcza tego młodego.

     Nasza szkoła aktywnie będzie uczestniczyć w kampanii poprzez różnorodne działania, my także zastanówmy się jak możemy się w nią włączyć zarówno jako środowisko lokalne jak i indywidualni członkowie rodzin. Zapraszamy do współpracy!

 
Matematyka dla wszystkich

     Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur i Kangurek Matematyczny.
Natomiast uczniowie klas III gimnazjum próbowali swoich sił w finale Międzynarodowego Konkursu "Matematyka bez granic". Trzymamy kciuki za naszych matematyków i czekamy na wyniki!
 
IV Międzygimnazjalny Konkurs Informatyczny

8 marca odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach IV Międzygimnazjalny Konkurs Informatyczny. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów, z których Michał Matug z kl. III zajął I miejsce. Zwycięzcy gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Uczniów do konkursu przygotował p. Krzysztof Galas.

fot. ze strony www.zspryglice.pl

     3.03.2011r w świetlicy Ośrodka Kultury w Ryglicach odbył się Przegląd Twórczości Dziecięcej dla dzieci 4- 5 letnich z przedszkoli w Gminie Ryglice w następujących kategoriach: wokalnych, tanecznych, poetyckich, plastycznych. Organizatorem konkursu był Punkt Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Bistuszowej. Partnerami w realizacji konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach, Sołtys i Rada Sołecka w Ryglicach, Stowarzyszenie Bistuszowian ii Uniszowian, Ośrodek Kultury w Ryglicach.

     Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości muzyczno ? ruchowej, rozwijanie zdolności plastycznych, kreatywności dzieci, prezentacja umiejętności recytatorskich oraz potencjału twórczości w wieku przedszkolnym. Uczenie rewalizacji w przyjaznej atmosferze. Naszą szkołę reprezentowało 13 ? ro dzieci z przedszkola oraz z oddziału przedszkolnego. Odnieśliśmy wspaniałe sukcesy:

 

W przedziale wiekowym 5 - latków:

- I miejsce w kategorii wokalnym zdobyła Milena Kusek zaśpiewała piosenkę ? Walc na śniegu" opiekun Marta Galas

- I miejsce w kategorii wokalnej zdobył Wiktor Radziszewski zaspiewał piosenkę ? Już się cieszą dzieci" opiekun M.Galas

- I miejsce w kategori tanecznej zdobyła Nikola Pawłowicz, Aleksandra Magdziarczyk, Aleksandra Pawłowicz, które w rolach ? Śnieżynek" tańczyły do piosenek naszych wokalistów opiekun M.Galas

- II miejsce w kategorii recytatorskiej zdobył Antoni Wolski, który recytował wiersz ? Proszę, Dziękuję" opiekun Z. Kosowska

- II miejsce w kategorii recytatorskiej zdobyła Emilia Burza, która recytowała wiersz ? Królewna" opiekun Z. Kosowska

- II miejsce w kategorii recytatorskiej zdobyła Karolina Zalasińska, która recytowała wiersz ? Pada śnieżek, pada..." opiekun Z. Kosowska

- Wyrónienie w kategorii plastycznej zdobyła Patrycja Madeja, która narysowała prace nt. ? Kosmiczna podróż" opiekun Z. Kosowska

 

W przedziale wiekowym 4 latków:

- I miejsce w kategorii wokalnej zdobył Karol Gryzło, który zaśpiewał piosenkę ? Żabka" opiekun K. Radziszewska

 

     Wszystkie dzieci biorące udział w przeglądzie, otrzymały wspaniałe nagrody i dyplomy ufundowane przez Sołtysa i Radę Sołecką w Ryglicach oraz Sieć Handlowa ?Delikatesy". Stworzona przyjazna atmosfera nie zachęcała do rywalizacji i wyścigu, a raczej do czerpania radości i satysfakcji ze wspólnego śpiewu, tańca recytacji czy rysunku. Dzieci doskonale bawiły się łacząc umiejętnie ruch, śpiew, poezję i rekwizyt. Przegląd pozwolił na integrację przedszkoli, był okazją do wspólnej zabawy i wymianą doświadczeń artystycznych nauczycieli.

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 281 282 283 284 285 286 287 288 289 następna > ostatnia >>