Projekty klas III gimnazjalnych

     W dn. 3 czerwca 2011r odbyła się prezentacja "Projektów interdyscyplinarnych" przygotowanych przez uczniów klas III gimnazjalnych. Projekty obejmowały następujące zagadnienia:
  • kl. IIIA: Oceany, Otaczające nas piękno, Człowiek, Rezerwaty ochrony przyrody w Polsce, Magnetyzm
  • kl. IIIB: Sport, Architektura "Drapacze chmur", Kosmosi my, Bitwa pod Grunwaldem-przyczyny, bitwa, skutki.
 
POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI

S7300136      Od kilku już lat uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Zalasowej biorą udział w konkursie "Poznajemy parki Krajobrazowe Polski'.

     W obecnym roku szkolnym po raz trzeci uczniowie przystąpili do tego konkursu. Czteroosobowa drużyna w składzie: Oliwia Kawa, Kinga Zakrzewska, Rafał Kawa, Radosław Bardo reprezentowała naszą gminę w etapie rejonowym w Tarnowie. Uczniowie zajęli I miejsce i tym samym zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Za sukces ten szkoła otrzymała nagrodę 1500 zł. A uczestnicy dyplomy i nagrody książkowe.

     Prawdziwą niespodzianką okazał się etap wojewódzki, w którym to wspomniana już drużyna zajęła I miejsce i stała się głównym reprezentantem Małopolski w zmaganiach ogólnopolskich. Uczniowie na tym etapie otrzymali nagrody rzeczowe ( śpiwory, plecaki) a szkoła 2000zł. nagrody.

     W dniach 16-19 maja 2011r. odbył się etap ogólnopolski konkursu w Zwierzyńcu na Lubelszczyźnie. Tygodniowy pobyt był nagrodą dla uczniów za udział w tych zmaganiach.17 maja odbył się konkurs. Drużyna z Zalasowej zdobyła IX miejsce w Polsce. Pozostałe dni na Lubelszczyźnie wypełniły wycieczki po Roztoczu oraz do Lwowa na Ukrainie. Władze Gminy Ryglice zafundowały naszym uczniom transport do i ze Zwierzyńca, za co składamy gorące podziękowania. Uczniowie naszej szkoły odnieśli niebywały sukces. Miejsce w I-szej dziesiątce gimnazjów w Polsce zasługuje na pochwałę. Największy wkład pracy w przygotowanie uczniów do konkursu włożyła pani mgr Regina Łabuda Mróz- nauczycielka biologii. Elementy geograficzne szlifowała mgr Helena Kawa, która również wyjechała z młodzieżą do Zwierzyńca w charakterze opiekunki.

     Wszyscy jesteśmy dumni, że mogliśmy reprezentować nasze województwo w zmaganiach ogólnopolskich.

Helena Kawa

S7300022

 
Dzień Rodziny w szkole

     26 maja w szkole obchodzono Dzień Rodziny, na który zostali zaproszeni wszyscy rodzice uczniów. Bardzo nas cieszył fakt, że pięknie udekorowana sala gimnastyczna była zajęta przez rodziców i ich pociechy! W pierwszej części wystąpili uczniowie klas 3sp przygotowani przez p. R. Nowak i J. Sarad. Wysłuchaliśmy wierszy, piosenek, podziwialiśmy polkę-kowbojkę. Natomiast w drugiej części zaprezentowali się "Mali Zalasowianie" przygotowani przez p. M. Siwek orazj starsi uczniowie-uczniowie starszych klas sp i gimnazjum. Martę Sępek podziwialiśmy w układzie solowym tanecznym, zespół instrumentalny wspaniale przygrywał piosenki biesiadne: Sokoły i Oczy czarne, zespół wokalny zakończył spotkanie spiewem piosenek o matce. Poczęstunek dla rodziców przygotowała kuchnia szkolna, a sponsorem był UM w Ryglicach i Burmistrz T.Połoska, którzy uczestniczą w kampanii "Postaw na rodzinę".
 
Dzień rodziny w przedszkolu
    
     25 maja w Pałacu pod Dębami bardzo licznie zjawili się rodzice dzieci przedszkolnych. Czegóż tam nie było! Piosenki, wspólne tańce, zabawy, poczęstunek przygotowany przez kuchnię szkoły a sponsorowany w ramach akcji pilotowanej przez UM w Ryglicach Burmistrz T. Bołoska "Postaw na rodzinę".
 
Dzień Dziecka

 
<< pierwsza < poprzednia 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 następna > ostatnia >>