SZKOŁA

Pozostałe

Lista odwiedzin

Odsłon : 868798


Designed by:

Błąd
  • XML Parsing Error at 1:286. Error 9: Invalid character


     Nie od dziś wiadomo, że rodzina jest najważniejszą grupą społeczną. To w niej dziecko wzrasta, kształtuje charakter, uczy się zachowań społecznych. To od funkcjonowania rodziny zależy na jakiego człowieka wyrośnie dziecko. Czy będzie umiało sprostać życiowym wyzwaniom, odnaleźć się w dzisiejszym świecie pełnym zagrożeń i łatwych przyjemności a, co najważniejsze, czy będzie w przyszłości dobrym człowiekiem?

     Dlatego też kampania ?Postaw na rodzinę" ma na celu przypomnienie jak ważne miejsce zajmuje rodzina w życiu człowieka, zwłaszcza tego młodego.

     Nasza szkoła aktywnie będzie uczestniczyć w kampanii poprzez różnorodne działania, my także zastanówmy się jak możemy się w nią włączyć zarówno jako środowisko lokalne jak i indywidualni członkowie rodzin. Zapraszamy do współpracy!

 
Matematyka dla wszystkich

     Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur i Kangurek Matematyczny.
Natomiast uczniowie klas III gimnazjum próbowali swoich sił w finale Międzynarodowego Konkursu "Matematyka bez granic". Trzymamy kciuki za naszych matematyków i czekamy na wyniki!
 

8 marca odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach IV Międzygimnazjalny Konkurs Informatyczny. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów, z których Michał Matug z kl. III zajął I miejsce. Zwycięzcy gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Uczniów do konkursu przygotował p. Krzysztof Galas.

fot. ze strony www.zspryglice.pl

     3.03.2011r w świetlicy Ośrodka Kultury w Ryglicach odbył się Przegląd Twórczości Dziecięcej dla dzieci 4- 5 letnich z przedszkoli w Gminie Ryglice w następujących kategoriach: wokalnych, tanecznych, poetyckich, plastycznych. Organizatorem konkursu był Punkt Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Bistuszowej. Partnerami w realizacji konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach, Sołtys i Rada Sołecka w Ryglicach, Stowarzyszenie Bistuszowian ii Uniszowian, Ośrodek Kultury w Ryglicach.

     Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości muzyczno ? ruchowej, rozwijanie zdolności plastycznych, kreatywności dzieci, prezentacja umiejętności recytatorskich oraz potencjału twórczości w wieku przedszkolnym. Uczenie rewalizacji w przyjaznej atmosferze. Naszą szkołę reprezentowało 13 ? ro dzieci z przedszkola oraz z oddziału przedszkolnego. Odnieśliśmy wspaniałe sukcesy:

 

W przedziale wiekowym 5 - latków:

- I miejsce w kategorii wokalnym zdobyła Milena Kusek zaśpiewała piosenkę ? Walc na śniegu" opiekun Marta Galas

- I miejsce w kategorii wokalnej zdobył Wiktor Radziszewski zaspiewał piosenkę ? Już się cieszą dzieci" opiekun M.Galas

- I miejsce w kategori tanecznej zdobyła Nikola Pawłowicz, Aleksandra Magdziarczyk, Aleksandra Pawłowicz, które w rolach ? Śnieżynek" tańczyły do piosenek naszych wokalistów opiekun M.Galas

- II miejsce w kategorii recytatorskiej zdobył Antoni Wolski, który recytował wiersz ? Proszę, Dziękuję" opiekun Z. Kosowska

- II miejsce w kategorii recytatorskiej zdobyła Emilia Burza, która recytowała wiersz ? Królewna" opiekun Z. Kosowska

- II miejsce w kategorii recytatorskiej zdobyła Karolina Zalasińska, która recytowała wiersz ? Pada śnieżek, pada..." opiekun Z. Kosowska

- Wyrónienie w kategorii plastycznej zdobyła Patrycja Madeja, która narysowała prace nt. ? Kosmiczna podróż" opiekun Z. Kosowska

 

W przedziale wiekowym 4 latków:

- I miejsce w kategorii wokalnej zdobył Karol Gryzło, który zaśpiewał piosenkę ? Żabka" opiekun K. Radziszewska

 

     Wszystkie dzieci biorące udział w przeglądzie, otrzymały wspaniałe nagrody i dyplomy ufundowane przez Sołtysa i Radę Sołecką w Ryglicach oraz Sieć Handlowa ?Delikatesy". Stworzona przyjazna atmosfera nie zachęcała do rywalizacji i wyścigu, a raczej do czerpania radości i satysfakcji ze wspólnego śpiewu, tańca recytacji czy rysunku. Dzieci doskonale bawiły się łacząc umiejętnie ruch, śpiew, poezję i rekwizyt. Przegląd pozwolił na integrację przedszkoli, był okazją do wspólnej zabawy i wymianą doświadczeń artystycznych nauczycieli.

zobacz zdjęcia

 

     3.03.2011r w świetlicy Ośrodka Kultury w Ryglicach odbył się Przegląd Twórczości Dziecięcej dla dzieci 4- 5 letnich z przedszkoli w Gminie Ryglice w następujących kategoriach: wokalnych, tanecznych, poetyckich, plastycznych. Organizatorem konkursu był Punkt Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Bistuszowej. Partnerami w realizacji konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach, Sołtys i Rada Sołecka w Ryglicach, Stowarzyszenie Bistuszowian ii Uniszowian, Ośrodek Kultury w Ryglicach.

     Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości muzyczno - ruchowej, rozwijanie zdolności plastycznych, kreatywności dzieci, prezentacja umiejętności recytatorskich oraz potencjału twórczości w wieku przedszkolnym. Uczenie rewalizacji w przyjaznej atmosferze. Naszą szkołę reprezentowało 13 - ro dzieci z przedszkola oraz z oddziału przedszkolnego. Odnieśliśmy wspaniałe sukcesy:

 

W przedziale wiekowym 5 - latków:

- I miejsce w kategorii wokalnym zdobyła Milena Kusek zaśpiewała piosenkę - "Walc na śniegu" opiekun Marta Galas

- I miejsce w kategorii wokalnej zdobył Wiktor Radziszewski zaspiewał piosenkę - "Już się cieszą dzieci" opiekun M.Galas

- I miejsce w kategori tanecznej zdobyła Nikola Pawłowicz, Aleksandra Magdziarczyk, Aleksandra Pawłowicz, które w rolach - "Śnieżynek" tańczyły do piosenek naszych wokalistów opiekun M.Galas

- II miejsce w kategorii recytatorskiej zdobył Antoni Wolski, który recytował wiersz - "Proszę, Dziękuję" opiekun Z. Kosowska

- II miejsce w kategorii recytatorskiej zdobyła Emilia Burza, która recytowała wiersz - "Królewna" opiekun Z. Kosowska

- II miejsce w kategorii recytatorskiej zdobyła Karolina Zalasińska, która recytowała wiersz - "Pada śnieżek, pada..." opiekun Z. Kosowska

- Wyrónienie w kategorii plastycznej zdobyła Patrycja Madeja, która narysowała prace nt. - "Kosmiczna podróż" opiekun Z. Kosowska

 

W przedziale wiekowym 4 latków:

- I miejsce w kategorii wokalnej zdobył Karol Gryzło, który zaśpiewał piosenkę - "Żabka" opiekun K. Radziszewska

 

     Wszystkie dzieci biorące udział w przeglądzie, otrzymały wspaniałe nagrody i dyplomy ufundowane przez Sołtysa i Radę Sołecką w Ryglicach oraz Sieć Handlowa "Delikatesy". Stworzona przyjazna atmosfera nie zachęcała do rywalizacji i wyścigu, a raczej do czerpania radości i satysfakcji ze wspólnego śpiewu, tańca recytacji czy rysunku. Dzieci doskonale bawiły się łacząc umiejętnie ruch, śpiew, poezję i rekwizyt. Przegląd pozwolił na integrację przedszkoli, był okazją do wspólnej zabawy i wymianą doświadczeń artystycznych nauczycieli.

zobacz zdjęcia

 

16 lutego 2011 roku uczniowie gimnazjum oraz szóstoklasiści mieli okazję zobaczyć monodram pt.: ? Spór o zamek czyli Ostatni Zajazd na Litwie? w wykonaniu krakowskiego aktora Andrzeja Jurczyńskiego.

Niewątpliwie zainteresował on widownię nie tylko przedstawianą treścią utworu, ale także gestem, ruchem i mimiką. Większość widzów odniosła wrażenie, ze na scenie nie było jednej osoby, ale cale grono aktorów. Dodatkowym atutem przedstawienia był świetnie dobrany podkład muzyczny.

Nasza młodzież w wyjątkowym skupieniu i z uwagą oglądała popis aktorski.

16 lutego 2011 roku uczniowie gimnazjum oraz szóstoklasiści mieli okazję zobaczyć monodram pt.: ? Spór o zamek czyli Ostatni Zajazd na Litwie" w wykonaniu krakowskiego aktora Andrzeja Jurczyńskiego.

     Niewątpliwie zainteresował on widownię nie tylko przedstawianą treścią utworu, ale także gestem, ruchem i mimiką. Większość widzów odniosła wrażenie, ze na scenie nie było jednej osoby, ale cale grono aktorów. Dodatkowym atutem przedstawienia był świetnie dobrany podkład muzyczny. Nasza młodzież w wyjątkowym skupieniu i z uwagą oglądała popis aktorski.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 następna > ostatnia >>

Losowe zdjęcie

Inne portale

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Imieniny:

Dzisiaj : Bogusława Tekli