XXIV MAŁOPOLSKI ZŁAZ PATRIOTYCZNO - TURYSTYCZNY SZLAKAMI LEGIONISTÓW "ŁOWCZÓWEK 2012"
Od 6 - 7 listopada 2012 r. nasi uczniowie wzięli udział w cyklu konkursów zorganizowanych przez Oddział PTTK Ziemi Tarnowskiej pod nazwą Małopolski Złaz Patriotyczno - Turystyczny Szlakami Legionistów - Łowczówek. Głównym założeniem imprezy było uczczenie rocznicy Święta Niepodległości.

6 XI 2012 r. odbył się Konkurs Wiedzy Historycznej ,,Od Oleandrów do Łowczówka''. Celem konkursu było przybliżenie wiadomości o bitwie pod Łowczówkiem oraz zapoznanie z wybranymi wydarzeniami z historii Polski w czasie I wojny światowej. Nasi uczniowie Arkadiusz Pawłowicz, Bartłomiej Legęć, Patrycja Morawska zdobyli III miejsce natomiast reprezentacja gimnazjum: Małgorzata Dębowska, Sarad Agnieszka, Katarzyna Sajdak zdobyła IV miejsce. Opiekunem grupy był pan Leszek Sutkowski.

DSC070127 XI 2012 r. odbył się XVI Konkurs wieńców Nagrobnych "Żołnierska pamięć" celem konkursu było rozwijanie uczuć patriotycznych w młodym pokoleniu oraz kultywowanie pamięci o żołnierzach poległych za Niepodległość Polski. Pod czujnym okiem pani Haliny Kurek oraz pani Sylwii Mikrut uczniowie z klas 4- 6 SP oraz I - III Gimnazjum wykonali wieniec, który zajął zaszczytne dla nas II miejsce. Wieniec został złożony 8XI w Łowczówku na mogiłach Legionistów.

7 XI 2012 r. w Pleśniej odbył się VIII Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej "Legiony to żołnierska nuta" . Celem konkursu była popularyzacja pieśni wojskowych oraz stworzenie możliwości prezentacji zdolności wokalnych dzieci i młodzieży. Naszą szkołę reprezentowali zespół "Mali Zalasowianie" , który zajął III miejsce, a opiekunem grupy była pani Jolanta Sarad. Uczniowie klas młodszych przebrani w stroje ludowe zatańczyli polski taniec ludowy mazur oraz zaśpiewali pieśń "Przybyli ułani" . Nasi starsi uczniowie z Gimnazjum czyli Zespół "Presto" zaprezentował Pieśni Patriotyczne i zajął II miejsce, a przygotował grupę pan Józef Rąpała. Nagrodę specjalną w tym konkursie otrzymała Natalia Kawa.

 
Finał konkursu Bezpieczna droga do szkoły

509d00cb0cef2_g1W piątek, 9 listopada, w kinie IMAX w Galerii Plaza w Krakowie odbyła się gala finałowa konkursu "Bezpieczna droga do szkoły", który zorganizowała redakcja Gazety Krakowskiej, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie. Na początku laureaci konkursu obejrzeli film pt. "Pod taflą oceanu 3D", a następnie nastąpiła najbardziej oczekiwana chwila. Odczytanie wyników konkursu i rozdanie nagród. Najlepszą szkołą w konkursie plastycznym został Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalasowej. Wyróżniono indywidualnie prace: Gabrieli Kawa, Magdaleny Kos, Aleksandry Galas i Aleksandry Stepek. Szczegółowe wyniki konkursu zostaną opublikowane w Gazecie Krakowskiej 13 listopada. W nagrodę otrzymaliśmy zestaw znaków drogowych. Będzie możliwość zorganizowania "miasteczka" rowerowego. Gratulujemy uczniom i nauczycielom klas 1-4 sp zwycięstwa w tak prestiżowym konkursie oraz zaangażowania w przygotowanie prac.

DSCN2405

Szczegóły: naszemiasto.pl

zobacz zdjęcia

 
Stypendium dla Natalii i Alberta

ikeafamily

Miło nam poinformować, że nasza szkoła korzysta z Funduszu Stypendialnego IKEA FAMILY. Fundusz powstał przy współpracy firmy IKEA Retail i Fundacji Świętego Mikołaja podczas akcji "Na rodzinę można liczyć", prowadzonej we wszystkich sklepach IKEA na terenie Polski w dniach 9.07. - 19.08.2012. IKEA zachęcała swoich klientów do okazywania podczas dowolnych zakupów karty programu IKEA FAMILY, w zamian przekazując po 50 groszy od każdej transakcji na rzecz stypendiów dla uczniów w Polsce.

Nasza szkoła otrzymała 4000 zł do dyspozycji na stypendia dla zdolnych i jednocześnie zaangażowanych społecznie uczniów. Uczniowie mogli składać wnioski do 26 września 2012r. Wśród kandydatów komisja wyłoniła 2 stypendystów. Są to:

1. Natalia Kawa
2 Albert Kusek

Gratulujemy serdecznie naszym utalentowanym uczniom!!

Szczegóły dotyczące programu można znaleźć na stronie www.narodzinemoznaliczyc.pl.

 
Pokaz artystyczny grupy "REKONSTRUKTO"


Dnia 26.10.2012 r. gościliśmy w naszej szkole Grupę Artystyczna Rekonstrukto , która swoim pokazem przybliżyła dzieciom i uczniom SP i GIM czasy średniowiecza, kiedy to "rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku by chronić honoru i ojczyzny". Zaprezentowali nam żywa lekcję historii przedstawiając interesujące opowieści i legendy. Artyści przywieźli ze sobą "małe muzeum" w którym uczniowie mogli zobaczyć i dotknąć bogatą kolekcję broni i rekwizytów. Dzięki możliwości osobistego zapoznania się z rekwizytami i strojami uczniowie mogli z tej lekcji nauczyć się i zapamiętać bardzo wiele. Wszystkim, którzy wzięli udział w tej prezentacji taka lekcja żywej historii niezmiernie się spodobała, a wiedza wyniesiona z tego pokazu na długo zapadnie w pamięci uczestników.

zobacz zdjęcia

 
SPOTKANIE Z MUZYKĄ

Dnia 25.10.2012 r. grupy przedszkolne oraz uczniowie klas młodszych SP rozpoczęli cykl ?Spotkań z muzyką" prezentowanych przez grupę artystyczną "Lama". Głównym celem koncertów jest zaszczepienie w słuchaczach miłości do różnego rodzaju muzyki. Tematem pierwszego spotkania była "Muzyka wokół nas" . Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie skąd biorą się dzwonki w telefonie komórkowym? Jakie piosenki znanego zespołu trafiają do spotu reklamowego? Podczas koncertu prześledziliśmy przykłady, kiedy muzyka towarzyszy różnym dziedziną naszego życia i dowiedzieliśmy się jak ogromny wpływ ma na to jak się czujemy, zachowujemy i co robimy. Instrumentem wiodącym był "obój". Oczywiście dzieci i uczniowie aktywnie włączyli się do zabaw tanecznych i prezentowali się młodszej publiczności szkolnej.

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 następna > ostatnia >>