WOŚP
wosp
 
WIGILIA W SZKOLE

21 grudnia upłynął nam w bardzo miłej, świątecznej atmosferze. W godzinach porannych dzieci, uczniowie wraz z wychowawcami przy wigilijnym stole dzielili się opłatkiem, rozmawiali o tradycjach świątecznych oraz kolędowali. Następnie zaproszeni goście, cała społeczność uczniowska , pracownicy szkoły, nauczyciele zgromadzili się na uroczystej wigilii szkolnej. Tę ciepłą świąteczną atmosferę wzbogaciło brzmienie pięknych kolęd, które przygotował wraz z chórem szkolnym p. J. Rąpała oraz przedstawienia zaprezentowane przez uczniów z klas młodszych i starszych przygotowane przez p. J. Sarad, p. B. Gutkowską, p. A. Sierugę ,p. W. Lecha . Po akademii Dyrektor szkoły K. Olszówka ? Łępa złożyła wszystkim piękne świąteczne życzenia do których dołączyła się Rada Rodziców oraz nasz Szkolny Samorząd Uczniowski . Jest już tradycją, że 22 grudnia w sobotę zorganizowano wigilię dla Świetlicy Integracyjnej zaś w niedzielne południe wszyscy spotkaliśmy się na wigilii środowiskowej w Pałacu pod Dębami , by tam wspólnie kolędować z osobami zaproszonymi na kolację przez Burmistrza p. Teresę Połoska, sołtysa wsi p. Władysława Olszówkę i Koło Gospodyń Wiejskich.

zobacz zdjęcia

 
ŚWIĄTECZNY TURNIEJ SIATKÓWKI
DSC08022

16 grudnia 2012 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalasowej odbył się Świąteczny Turniej Siatkówki, w którym wzięło udział 6 zalasowskich drużyn. Rozgrywki stały na wysokim poziomie, o którym mogli przekonać się zebrani widzowie. W meczy finałowym o pierwsze miejsce w turnieju zmierzyły się ze sobą "Skaczące Muchomory" i "Hakuna Matata". Zawodnicy obydwu drużyn podeszli do tego meczu bardzo skoncentrowani i pełni chęci odniesienia zwycięstwa. Z końcowego sukcesy mogli się cieszyć jednak zawodnicy drużyny "Skaczące Muchomory", w składzie: Sterkowiec Jerzy kpt., Radziszewski Piotr, Kozioł Tobiasz, Stańczyk Bartłomiej, Piktas Krzysztof, Słomska Justyna, Sterkowiec Michał.

Po wspólnym poczęstunku z rąk Pani dyrektor Krystyny Olszówki- Łępa zwycięzcy odebrali puchar za I miejsce w turnieju. II miejsce zdobyła drużyna "Hakuna Matata" natomiast na III miejscu uplasowała się drużyna reprezentująca "OSP Zalasowa".

Klasyfikacja końcowa:

1. Skaczące Muchomory

2. Hakuna Matata

3. OSP Zalasowa

4. Dwa samce na klamce

5. Poker Team

6. Gimnazjum Zalasowa

Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestniczącym w turnieju drużynom za aktywne i sympatyczne spędzanie czasu wolnego.

Zapraszamy na kolejne siatkarskie turnieje.

 
WYCIECZKA DO TEATRU I GALERII TARNOVIA

Dnia 14 grudnia 2012 roku zorganizowano wycieczkę do teatru w Tarnowie dla klasy pierwszej i klas drugich ze szkoły podstawowej w Zalasowej. Opiekunami wycieczki były: p. H. Kurek, p. J. Sarad, p. R. Nowak, p. A. Pochroń. Ogółem uczestniczyło w wycieczce 49 uczniów. W Teatrze im. Ludwika Solskiego uczniowie oglądali spektakl pt. ?Lokomotywa II". Przedstawienie było oparte na dziełach Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy i Aleksandra Fredry. Wszystkim bardzo się podobało. Po spektaklu uczniowie zwiedzali teatr, poznawali pojęcia związane z teatrem, wzbogacali swoją wiedzę o teatrze. Następnie udano się na wspólną zabawę do Galerii Tarnovia. Tam z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie brali udział w pieczeniu i dekorowaniu pierników. Otrzymali też słodki upominek- pierniczki świąteczne. Wycieczka była bardzo udana.

zobacz zdjęcia

 
"Murzynek"

Po raz kolejny dzieci i młodzież naszej szkoły włączyli się w akcje "Murzynek". Ofiarę pieniężną w kwocie 448 zł przekazali na rzecz edukacji dzieci z Republiki Środkowej Afryki.

murzynek

 
<< pierwsza < poprzednia 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 następna > ostatnia >>