II PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ
Mimo tęgich /jak dla 4-latków/ mrozów, dnia 01 lutego 2012r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Bistuszowej odbył się KONKURS pod takim właśnie tytułem. Dzieci 4-letnie zmagały się w kategoriach:

- plastycznej - Amelka Ostrowska;

- poetyckiej - Helenka Kulesa;

- wokalno-tanecznej ? Martynka Kępowicz, Michałek Kluzek, Patrycja Usarz i Gabrysia Wolska.

Reprezentacja grupy BIEDRONEK pod opieką p. Lesławy Dominiewskiej, spisała się na medal i przywiozła dla grupy DYPLOM z I miejscem i nagrody: Album Zwierząt, Magiczną skrzynkę Logiczną, Grę planszową oraz Puzzle. Indywidualnie Dzieciaki otrzymały gorący poczęstunek oraz bogate, słodkie paczki i kredki.

Organizatorom konkursu i sponsorom nagród serdecznie DZIĘKUJEMY.

Lesława Dominiewska

zobacz zdjęcia

Mimo tęgich /jak dla 4-latków/ mrozów, dnia 01 lutego 2012r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Bistuszowej odbył się  KONKURS  pod takim właśnie tytułem. Dzieci 4-letnie zmagały się w kategoriach:

?  plastycznej  - Amelka Ostrowska;

?  poetyckiej  - Helenka Kulesa;

?  wokalno-tanecznej ? Martynka Kępowicz, Michałek Kluzek, Patrycja Usarz i Gabrysia Wolska.

Reprezentacja grupy BIEDRONEK pod opieką p. Lesławy Dominiewskiej, spisała się na medal i przywiozła dla grupy DYPLOM z I miejscem i nagrody: Album  Zwierząt, Magiczną skrzynkę Logiczną, Grę planszową oraz Puzzle. Indywidualnie Dzieciaki otrzymały gorący poczęstunek oraz bogate, słodkie paczki i kredki.

Organizatorom konkursu i sponsorom nagród serdecznie DZIĘKUJEMY.

 

Lesława Dominiewska

 
XVI Regionalnym Konkurs Kolęd i Pastorałek - Żabno 2012
Gminne Centrum Kultury w Żabnie było organizatorem XVI Regionalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek Żabno 2012, który odbył się w dniach 24 i 25 stycznia 2012 r. w sali widowiskowej Centrum. Miło nam zakomunikować, że w kategorii dzieci 4-6 lat II miejsce wyśpiewała Milenka Kusek z oddziału przedszkolnego.

W kategorii gimnazjów ponownie bezkonkurencyjna była uczennica klasy IIB Natalia Kawa.

Naszą szkołę w kategorii zespoły reprezentował Zespół Presto w składzie:

Albert Kusek, Tomasz Kawa, Oliwia Kawa, Ewelina Judyma, Mariola Piaskowy, Natalia Gryzło, Klaudia Sępek, Aleksandra Kosowska. Zespół również wyśpiewał

I miejsce. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Izabela Ilewicz.

Gratulujemy.
 
KWIATY I HERBATKA DLA BABCI I DZIADKA
KWIATY I HERBATKA DLA BABCI I DZIADKA  - pod takim hasłem  grupa Smerfików ? 3-latki;  pod opieką pań: Katarzyny Radziszewskiej
i Małgorzaty Siwek-Słomskiej oraz grupa Biedronek ? 4-latki; z paniami: Lesławą Dominiewską i Anną Malinowską,  zaprezentowały  najlepiej jak umiały wiersze, piosenki i tańce przygotowane specjalnie dla swych UKOCHANYCH Babć i Dziadków z okazji Ich dorocznego święta.
KWIATY I HERBATKA DLA BABCI I DZIADKA - pod takim hasłem grupa Smerfików ? 3-latki; pod opieką pań: Katarzyny Radziszewskiej

     KWIATY I HERBATKA DLA BABCI I DZIADKA - pod takim hasłem grupa Smerfików ? 3-latki; pod opieką pań: Katarzyny Radziszewskiej i Małgorzaty Siwek-Słomskiej oraz grupa Biedronek ? 4-latki; z paniami: Lesławą Dominiewską i Anną Malinowską, zaprezentowały najlepiej jak umiały wiersze, piosenki i tańce przygotowane specjalnie dla swych UKOCHANYCH Babć i Dziadków z okazji Ich dorocznego święta.
 
Dzień Seniora w szkole

21 stycznia w naszej szkole odbył się tradycyjny Dzień Seniora czyli Dzień Babci i Dziadka, na który bardzo licznie przybyli Seniorzy z Zalasowej i okolic ku radości dzieci oraz organizujących spotkanie czyli Dyrekcji i pracowników szkoły. Spotkanie odbyło się na nowej sali gimnastycznej, gdzie czekało 150 przygotowanych miejsc wraz z  herbatką i przepysznymi ciastami upieczonymi przez mamy z Rady Rodziców. Szanownych Seniorów przywitała dyrektor ZSzP p. Krystyna Olszówka-Łępa podkreślając Ich rolę w wychowaniu wnucząt i składając życzenia z okazji święta. Następnie podziwiano wspaniały występ dzieci klas 0- przygotowany przez p. Martę Galas, Zofię Kosowską i wspomaganą przez p. Annę Pancerz- nauczyciela rytmiki. Dzieci wspaniale recytowały, śpiewały, tańczyły- były twórcze, radosne, zadowolone z pobytu babć i dziadków w szkole. Po tradycyjnym odśpiewaniu "Sto lat" wszystkie dzieci i uczniowie złożyli życzenia swoim babciom i dziadkom dając w upominku serduszko lub kwiat, wykonane w naszej pracowni plastycznej pod okiem  nauczyciela plastyki- p. Marka Surmacza. Druga część występów to solowy taniec Marty Sępek do IV części " Czterech pór roku" - "Zimy" Antonio Vivaldiego oraz wiązanka tańców latynoamerykańskich w wykonaniu Klaudyny Nowak i Damiana Matraja, uczniów klas gimnazjalnych prowadzonych przez Annę Wenc-Zabawę. Podziwialiśmy Marysię Gutkowską, która zagrała kolędę na keyboardzie, Joasię Radziszewską w piosenkę "Zaśnij Dziecino" i zespół Presto w pastorałce "My też pastuszkowie" przygotowanych przez p. Izabelę Ilcewicz. Całości dopełniła piosenka "Przekażmy sobie znak pokoju" wykonana wspólnie przez dzieci, młodzież, nauczycieli, dyrekcję oraz Seniorów.     Wiemy, że na tym spotkaniu świętowanie nie zakończyło się, gdyż babcie i dziadkowie zostali zaproszeni przez swoje dzieci na wspólne obiady i spotkania rodzinne.  Wszyscy życzyliśmy sobie spotkania wspólnego: "Do zobaczenia za rok"!

zobacz zdjęcia

 
Spotkanie z podróżnikiem
19 stycznia uczniowie naszej szkoły spotkali się z podróżnikiem p. Grzegorzem Chachurą z grupy podróżniczej trzask.pl. Podczas spotkania dowiedzieliśmy ciekawych rzeczy o Tanzanii. Podczas opowiadało dało się wyczuć klimat bezkresnych równin Serengeti. Sprawdziliśmy czy na Dachu Afryki - Kilimanjaro - leży jeszcze śnieg, a niektórzy z nas poczuli się jak prawdziwi masajscy wojownicy.

 
<< pierwsza < poprzednia 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 następna > ostatnia >>