Akademia pod maszkaronem

imagesW dniu 6 marca 2013 roku klasy III A i B wyjechały do Tarnowa na całodniową wycieczkę. W pierwszej kolejności uczniowie zwiedzili ratusz tarnowski, w którym mieli okazję obejrzeć ekspozycję szkła i ceramiki, wystawę wizerunków książąt Sanguszków i portretu sarmackiego, wystawę sreber oraz wysłuchali ciekawych opowieści o dawnym ratuszu. Uczestniczyli również w warsztatach "Akademia pod maszkaronem". Na zakończenie spotkania uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych. Następnie trzecioklasiści odbyli krótki spacer po centrum Tarnowa. Mieli okazję zobaczyć jedyny zachowany fragment zniszczonej przez Niemców najstarszej, XVII wiecznej tarnowskiej synagogi - Bimy, fragmenty murów obronnych miasta, kamieniczki z podcieniami, które służyły dawniej miejscowym kupcom oraz tarnowską katedrę. Uczniowie wzięli również udział w przedstawieniu pod tytułem "Lokomotywa II" złożonym z wierszy Jana Brzechwy, Aleksandra Fredro, Marii Konopnickiej i Juliana Tuwima. Dzieci z radością i entuzjazmem współuczestniczyły w przedstawieniu. Po spektaklu uczniowie zwiedzali teatr. Mieli okazję porozmawiać z aktorem teatru tarnowskiego Jerzym Palem, który chętnie i bardzo ciekawie odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci. Uczniowie wrócili pełni wrażeń i zadowoleni z ciekawego wyjazdu. Opiekę nad grupą sprawowały wychowawczynie klas III - p. Stefania Kozak i Ewa Szwalec.

 
Wycieczka oddziału przedszkolnego do teatru

W dniu 5 marca 2013 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych: grupa 01, 02 i 03 pod opieką swoich pań wychowawczyń: p. Z. Kosowskiej, p. M. Bardo, p. A. Patyk oraz p. B. Romanowskiej uczestniczyły w wycieczce do Teatru Solskiego w Tarnowie. W wycieczce wzięło udział 48 dzieci. Uczestnicy obejrzeli spektakl pt. ?Lokomotywa II" ( reżyser Mariusz Szaforz, muzyka Tomasza Gębalę), podczas którego mieli okazję spotkać się z wieloma bohaterami literatury dziecięcej, które zamieszkują karty klasyki literatury dziecięcej. Ożywione na scenie postaci z utworów Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy czy Aleksandra Fredry zabrały dzieci w barwną podróż do krainy wyobraźni. Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni.

zobacz zdjęcia

 
Rozdano stypendia dla uczniów Małopolski

Bez-nazwy-1

530 najzdolniejszych uczniów z małopolskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych otrzymało stypendia na rok szkolny 2012/2013 w ramach projektu ?Małopolski program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych".

Stypendia przyznano już piąty raz. Od początku projektu otrzymało je w sumie ponad 2 tys. szczególnie uzdolnionych uczniów z małopolskich szkół. Wśród tegorocznych stypendystów znajduje się 374 uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz 156 uczniów gimnazjów.
Stypendystą z Publicznego Gimnazjum w Zalasowej został uczeń klasy IIIA Rafał Mikrut- finalista Małopolskiego konkursu Matematycznego w roku szkolnym 2011/2012 i finalista Małopolskiego Konkursu Matematycznego i Małopolskiego Konkursu Informatycznego w roku szkolnym 2012/2013.

Opiekunem naukowym Rafała jest p.mgr Janina Usarz- nauczyciel matematyki.

 
Nota biograficzna - Dr Jarosław Kawa

skanuj0001Miło nam poinformować, ze kolejny nasz zalasowianin otrzymał tytuł doktora. Jest nim pan Jarosław Kawa, obecnie nauczyciel Publicznego Gimnazjum przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalasowej.
Dr Jarosław Kawa, syn Stanisława i Teresy Kawa, ur. 29 lipca 1970 r. w Tuchowie. Szkołę średnią ukończył w Tarnowie. Studiował w PAT w Krakowie - IT w Tarnowie, WSP w Rzeszowie, tytuł doktora uzyskał w UPJP II w Krakowie. Publiczna obrona pracy doktorskiej odbyła się 17 maja 2012 r. w Krakowie. Promocja doktorska miała miejsce na Wawelu w dniu 11 stycznia 2013 r.
W latach 1994 -1996 pracował jako realizator dźwięku w studiu emisyjnym RDN- Małopolska. Od 1997 roku związany z pracą w szkolnictwie. Pracował w szkołach gimnazjalnych i podstawowych powiatu tarnowskiego (Szynwałd, Lubcza). W okresie studiów interesował się historią regionu tarnowskiego. Wydał książkę Antoni Michalik 1919-1985. Proboszcz w Ryglicach. Ukazał w niej osobowość zasłużonej postaci dla Ryglic, na tle powojennej historii tego miasteczka. Z okazji okrągłej rocznicy lokacji Ryglic opublikował artykuł 700-lecie Ryglic. Rys historyczny. Jest autorem ksiązki dotyczącej życia i działalności jezuity Sebastiana Lachowskiego (1731-1794), który pełnił funkcję kaznodziei króla Stanisława Augusta Poniatowskiego zatytułowanej Bóg i człowiek w nauczaniu kaznodziei królewskiego Sebastiana Fabiana Lachowskiego SJ (1731-1794). W roku 2013 opublikował artykuł Krótka historia wrażliwości - o. Henryk Pagiewski (1930-2000). Obecnie pracuje nad kolejną biografią, która będzie poświęcona o. dr Henrykowi Pagiewskiemu (1930-2000), profesorowi WSD w Tuchowie i ATK w Warszawie, z którym autor był spokrewniony.

Wg przekazu spisała K. Olszówka-Łępa

skanuj0002

skanuj0003

 
Podwójna korona

25.02.2013 r. w naszej szkole odbyły się zawody sportowych o mistrzostwo gminy w siatkówce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyny chłopców i dziewcząt zdobyły MISTRZOSTWO GMINY RYGLICE i będą reprezentować naszą szkołę w półfinale powiatowym, które odbędą się 8 marca dla dziewcząt i 11 marca dla chłopców w Gromniku.

Bez-nazwy-1

Stepek Adrian, Galas Paweł, Stepek Przemysław, Nalepa Mateusz, Sarad Damian, Stańczyk Rafał, Krawiec Dawid, Czarnik Damian

Bez-nazwy-2

Chaim Bernadeta, Morawska Patrycja, Orłowska Weronika kpt., Kozioł Aleksandra, Kluzek Gabriela, Przybyłek Justyna, Wrona Ewa, Zabawa Gabriela, Kos Ewelina

25.02.2013 r. w naszej szkole odbyły się zawody sportowych o mistrzostwo gminy w siatkówce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyny chłopców i dziewcząt zdobyły MISTRZOSTWO GMINY RYGLICE  i będą reprezentować naszą szkołę w półfinale powiatowym, które odbędą się 8 marca dla dziewcząt i 11 marca dla chłopców w Gromniku.

 
<< pierwsza < poprzednia 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 następna > ostatnia >>