SZKOŁA

Pozostałe

Lista odwiedzin

Odsłon : 868785


Designed by:

Błąd
  • XML Parsing Error at 1:286. Error 9: Invalid character
Zebranie organizacyjne

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego zaprasza rodziców dzieci przedszkolnych na zebranie organizacyjne które odbędzie się we wtorek 28 sierpnia 2018 na hali sportowej.
Przedszkole godzina 17.00 - rodzice dzieci 3, 4 i 5 letnich
Zerówki (oddziały przedszkolne ) - godz. 18.00 - rodzice dzieci 6 letnich

 

02-Dożynki Gminne-001W niedzielę 19 sierpnia odbyły się dożynki gminy Ryglice, których gospodarzem była tym razem Zalasowa. Wszystko odbyło się zgodnie z przyjętą tradycją. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. sprawowaną w miejscowym kościele parafialnym, gdzie nastąpiło poświęcenie bochna chleba z tegorocznych zbiorów.
Dalsze uroczystości miały miejsce na placu obok Pałacu pod Dębami. W obecności włodarzy i zaproszonych gości oraz mieszkańców całej gminy rozstrzygnięto konkurs wieńca dożynkowego. Odbyły się też liczne występy artystyczne, wystawy oraz inne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
Jak co roku zaprezentowali się też Mali Zalasowianie przygotowani przez swoją opiekunkę P. Jolantę Sarad. Młodsza grupa licznie reprezentowana przez pierwszoklasistów przedstawiła tańce z obręczami kwiatowymi, poleczkę, a pięć ujmujących Pastereczek zaśpiewało przyśpiewkę sierocą i pasterską. Mniej liczna z powodu wakacyjnych wyjazdów, ale również wspaniale pokazała swoje umiejętności taneczne i wokalne grupa starsza. Tancerze zaśpiewali i zatańczyli krakowiaka regionalnego i fragment suity zalasowskiej.

J. Sarad

Galeria zdjęć

 

10-Chorwacja-009W dniach od 16 do 23 lipca 2018 roku uczestniczyłam w projekcie międzynarodowym Erasmus+ w Chorwacji. Już 16 lipca w godzinach popołudniowych, po długiej podróży samolotem wraz z liderami dotarliśmy do miejscowości Fuzine, gdzie cały projekt pt.:"Have your say!" miał mieć miejsce. Jeszcze tego samego dnia rozpoczęliśmy zabawy integracyjne, aby zapamiętać swoje imiona, gdyż uczestników było ponad 40. W projekcie brało udział wielu młodych ludzi z Litwy, Estonii, Polski, Węgier i Chorwacji. Następny dzień rozpoczęliśmy energizerem prowadzonym przez polską grupę, poznaliśmy 8 kluczowych kompetencji i pracowaliśmy nad nimi w zespołach. W tym dniu poznaliśmy także sytuację uchodźców i sposoby rozwiązywania ich problemów w innych krajach (prezentacje, warsztaty), byliśmy uczestnikami zabawy pozwalającej lepiej zrozumieć pozycje innych cywilizacji, które z jakichś przyczyn znalazły się w naszym otoczeniu, oraz braliśmy udział w wieczorze kulturowym zorganizowanym przez chorwacką młodzież. Przez kolejne 3 dni braliśmy aktywny udział w warsztatach mającym na celu nauczyć nas sztuki debatowania, ćwiczyliśmy debatowanie, szukaliśmy odpowiednich argumentów i uczyliśmy się jak ich bronić. W środę organizowaliśmy łączony wieczór kulturowy (Polska+Litwa), a w czwartek byliśmy uczestnikami wieczoru kulturowego Estonii i Węgier. Podczas wieczorów kulturowych mogliśmy lepiej poznać tradycje, zwyczaje, tańce narodowe i przysmaki innych państw. Codziennie mogliśmy także w grupach podzielić się refleksjami na temat minionego dnia oraz spotkać się z liderami. W ciągu ostatnich dwóch dni braliśmy udział w debatach na m.in. temat "Our governments should increase the protection of social and economic rights of refugees/migrants'', dzięki czemu nabyliśmy nowych doświadczeń, debatowanie zmusiło nas do szybkiego i konsekwentnego myślenia oraz pomogło w szlifowaniu języka angielskiego.
Dzięki wielu zabawom o głębszym znaczeniu poczuliśmy się tak, jak czują się uchodźcy, zwróciliśmy większą uwagę na stereotypy które krążą po świecie (gdyż w większości przypadków nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy, że coś jest stereotypem), nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy i poszerzyliśmy swoje spojrzenie na świat, a dzięki energizerom mogliśmy się zrelaksować i poznać siebie nawzajem. W ostatnim dniu, pożegnanie na lotnisku było niesamowicie przykre, może się wydawać, że to tylko tydzień, lecz po spędzaniu całych dni z tymi samymi ludźmi można bardzo szybko się przywiązać. Ta wymiana była dla mnie nowym doświadczeniem i z pewnością nigdy tego nie zapomnę, a jeśli zdarzy się jakaś okazja na ponowny wyjazd, nie będę się długo zastanawiać.

Aleksandra Kawa

Galeria zdjęć

 

Wakacje z angielskim-010W lipcu Zalasowa po raz siódmy już gościła dwie Amerykanki, które w ramach międzynarodowego programu wolontariuszy Learning Enterprises Poland ,uczyły języka angielskiego dzieci i młodzież w naszej szkole.
Kurs realizowany w ramach programu Learning Enterprises Poland cieszył się jak co roku dużym zainteresowaniem. W szkole w Zalasowej w tej edycji programu uczyło się w 4 grupach około 80 uczniów w wieku od 7 do 15 lat.
Studentki Sabrine Elshafei i Dominique Lemanek prowadziły zajęcia w grupach podzielonych w zależności od stopnia znajomości języka. Lekcje w dużej mierze były oparte na grach i zabawach, pracy grupowej indywidualnej, gdzie tworzone były prace uczniów oraz nauce słówek czy piosenek.
Wizyta wolontariuszek z USA zawsze stanowi uzupełnienie procesów edukacyjnych czasie wakacji. Jednocześnie , obecność młodych obcokrajowców stanowi interesującą płaszczyznę poznania ich kultury , zainteresowań , czy osobowości. Amerykanie chętnie dzielą się również swoimi spostrzeżeniami na temat Polski, której uroda a przede wszystkim smak polskich potraw pozostawiają doskonałe wrażenie.
Bardzo ciekawym aspektem wizyty studentek była także możliwość goszczenia ich przez rodziny z naszej wsi. W tym roku wolontariuszki do swoich domów przyjęły następujące rodziny: Beata i Wiesław Czarnik oraz Ewa i Krzysztof Usarz. Zalasowskie domy poza przyjacielską atmosferą , dobrą kuchnią kojarzą im się z możliwością poznania naszego kraju z jego codziennymi zwyczajami .Learning Enterprises Poland to ciekawa wakacyjna przygoda dla obu stron, która jak pokazują wcześniejsze przykłady, często owocuje długoletnią przyjaźnią. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, zwłaszcza absolwentom naszej szkoły Małgorzacie Sarad i Krystianowi Knapikowi za pomoc w organizacji programu.

Barbara Gutkowska

Galeria zdjęć

 

Zajęcia z języka angielskiego odbywaja się w następujących grupach:

Grupa A (uczniowie z klas 3b, 4ab SP) - 9:00 - 10:15 sala 9 lektor SABINA

Grupa B (uczniowie 01, 02, 1abc, 2 i 3ab SP) - 9:00 - 10:15 sala 10 lektor DOMINIKA

Grupa C (uczniowie z klas 5ab) - 10:30 - 11:45 sala 9 lektor SABINA

Grupa D (uczniowie klas 7ab SP i 2-3 GIM) - 10:30 - 11:45 sala 9 lektor DOMINIKA

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Losowe zdjęcie

Inne portale

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Imieniny:

Dzisiaj : Bogusława Tekli