"Jeśli my zapomnimy o Nich - niech Bóg zapomni o nas!"

CAMasdfg01782

W dniu dzisiejszym społeczność naszej szkoły uczciła pamięć pomordowanych na wschodzie polskich oficerów. Światowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej został ustanowiony przez Sejm 14 listopada 2007 r. i jest uroczyście obchodzony 13 kwietnia. Jego celem jest oddanie hołdu Polakom zgładzonym wiosną 1940 r. w ZSRR.  Przy naszej szkole rosną "Dęby Pamięci" poświęcone por. Franciszkowi Oskarbskiemu oraz asp. Policji Kazimierzowi Wróblowi. Przy tych właśnie dębach odbył się Apel Poległych. Asystę stanowili nasi uczniowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.  Ksiądz proboszcz Stanisław Kurczab oraz gość ksiądz dr Robert Dytko diecezjalny wizytator nauki religii Wydziału Katechetycznego Kurii Tarnowskiej odmówili modlitwę za poległych. Reprezentanci naszej szkoły złoży symboliczny wieniec a poszczególne klasy zapaliły znicze. Na zakończenie uroczystości wysłuchaliśmy przejmujących pieśni w wykonaniu zespółu muzycznego pod kierunkiem Pani Izabeli Ilcewicz.

Galeria zdjęć

 
Klasy III Gimnazjum na XV Targach Edukacyjnych w CKiW OHP w Tarnowie

IMG 20180411 115017Uczniowie klas III gimnazjum odwiedzili XV Targi Edyukacyjne organizowane w siedzibie Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy. Główne założenia XV Miejskich Targów to prezentacja oferty tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych i instytucji wspomagających edukację. Uczniowie mogli zapoznać się z propozycjami kierunków kształcenia szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Tarnowa. W programie targów znalazły się również indywidualne porady i konsultacje udzielane przez doradców zawodowych, z których nasi przyszli absolwenci skrzętnie skorzystali. Te doświadczenia pomogą im w wyborze przyszłej ścieżki kariery zawodowej.

Galeria zdjęć

 
"W pułapce złudzeń"

SDCaaaa17328

W dniu 9.04.2018 r. uczniowie klas 6-7 Szkoły Podstawowej oraz II-III Gimnazjum naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym ,,W pułapce złudzeń". Inicjatorem spotkania był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ryglicach. Koncert został przygotowany przez Studio ART Profilaktyka z Białegostoku. Spotkanie to wpisuje się w cały szereg działań z zakresu profilaktyki uzależnień. Łukasz "Baca" Backiel w montażu słowno - muzycznym ostrzegał młodych ludzi przed uzależnieniami od alkoholu, papierosów, narkotyków i dopalaczy - używek, na które są narażeni. Jednocześnie  motywował do podejmowania dobrych decyzji i zmuszał do refleksji oraz zastanowienia się nad właściwymi wyborami życiowymi, wolnymi od używek i środków psychoaktywnych. 

 
Z wizytą w aptece i kwiaciarni

20180409ii115517

 

W ramach poznawania zawodów uczniowie klasy 3a udali się z wizytą do apteki Familijnej p. mgr Elżbiety Banach, gdzie zapoznali się z odpowiedzialną pracą farmaceuty oraz spotkali się z p. Stanisławą Barszczewską, właścicielką miejscowej kwiaciarni, w której zachwycili się nie tylko kwiatami wszelkich odmian i rodzajów, ale też upominkami na różne okazje. Dziękujemy Paniom za możliwość zobaczenia i usłyszenia "od kuchni'" o ich pracy.

wych. K. Olszówka-Łępa

Galeria zdjęć

 
Uroczyste rozdanie nagród w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem

IMGppp0180405 132217

4 kwietnia 2018 roku uczennice Helena Kulesa i Justyna Kawa z naszej szkoły wzięły udział w uroczystej gali rozdania nagród, na którą zaproszono wszystkich laureatów konkursu "Na tatrzańskim szlaku". Uroczystość ta miała miejsce w Zakopanem w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wszyscy uczniowie mieli okazję poznać wielu ciekawych ludzi, a przede wszystkim otrzymać zasłużone nagrody i gratulacje szanownego jury.

Nasze uczennice-laureatki otrzymały dodatkowo wyróżnienie w tymże konkursie. Była też okazja, aby obejrzeć zupełnie nowy obiekt edukacyjny, który oferuje nowoczesną, interaktywną edukację skierowaną do grup zorganizowanych czy rodzin z dziećmi. Można było zobaczyć ekspozycję pozwalającą się zapoznać z różnymi typami ekosystemów tatrzańskich. Pokazane były dioramy dotyczące lasu tatrzańskiego czy łąki. Można było też wejść do sztucznej jaskini z nietoperzami lub obejrzeć olbrzymią makietę Tatr, na której wyświetlane były prezentacje dotyczące geografii, klimatu czy budowy Tatr. Uczennice i opiekunowie mieli okazję obejrzeć film w sali kinowej 4D.
Całość wyjazdu zwieńczona została zakupem pamiątek u szczytu ośnieżonej Gubałówki. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie jeszcze przyjadą na tę galę w kolejnych latach.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>