"5 PORCJI ZDROWIA W SZKOLE"

5POiW23Dbając o edukację żywieniową zgłosiliśmy się do udziału w OGÓLNOPOLSKIM PROGRAMIE EDUKACYJNYM: "5 PORCJI ZDROWIA W SZKOLE" przygotowanym przez Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS).
Celem programu jest wzrost świadomości na temat znaczenia prawidłowego odżywiania w życiu człowieka wśród uczniów klas II i III szkół podstawowych. Nasi pierwszoklasiści mają już dużą wiedzę na ten temat postanowiliśmy ich również zaprosić do udziału w programie. Systematyczny wzrost wiedzy o warzywach i owocach, a także sokach, jako podstawie zbilansowanej diety ma wpływ na kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych uczniów. 16.11.2018 każda klasa wraz z wychowawcą przepracowała solidnie wskazany temat.

KOCHANI RODZICE!
Podstawą zbilansowanej diety jest spożywanie minimum 5 porcji warzyw i owoców dziennie, a jedną z nich może być szklanka soku. Dieta bogata w te produkty wspomaga prawidłowy rozwój dzieci, a także dostarcza im całą gamę witamin i składników mineralnych. Dbałość o prawidłowe nawyki żywieniowe od najmłodszych lat z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Im wcześniej dziecko pozna zdrowe nawyki żywieniowe, tym szybciej uzna je za naturalne w swojej codziennej diecie. Zapobiegajmy nadwadze i otyłości naszych dzieci!

Dzień Śniadanie daje moc

ŚdM48 listopada 2018 r. ponad 290 tys. uczniów z całej Polski, po raz ósmy przygotowywało zdrowe posiłki w ramach Dnia Śniadanie Daje Moc, czyli ogólnopolskiej akcji, realizowanej przez Partnerstwo dla Zdrowia we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka, która już od 12 lat pomaga przeciwdziałać niedożywieniu jakościowemu dzieci w Polsce, propagując wśród najmłodszych zdrowe nawyki żywieniowe i podkreślając rolę śniadania w diecie dziecka.
W tym dniu, również uczniowie naszej szkoły zorganizowali w swoich klasach wspólny poczęstunek. Dzieci miały wielką frajdę z dzielenia się swoimi przysmakami z kolegami i koleżankami. Mogły też spróbować nowych smaków, dowiedzieć się, co lubią jeść na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. Bowiem, to dzięki śniadaniu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

Klub Ortograffiti

KO6Od września bieżącego roku szkolnego w klasie II c, w ramach innowacji pedagogicznej "Pozytywna klasa," funkcjonuje Klub Ortograffiti. Klub spotyka się raz w tygodniu, w poniedziałki. Podczas spotkań dzieci czytają razem z klasową maskotką - Bratkiem, bajki terapeutyczne oraz wykonują ćwiczenia z zakresu "Pozytywnej dyscypliny" wg Jane Nelson. Głównym celem założenia takiego klubu była integracja zespołu klasowego, połączenie zabawy i nauki, a przede wszystkim budowanie samoświadomości dzieci i ich adekwatnej samooceny. Pomogą nam w tym gadżety, które Klubowicze otrzymali od wydawnictwa Operon.

Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

AzON15Dzisiaj społeczność szkolna spotkała się na obchodach Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku była to szczególna okazja - 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.
Nasi uczniowie mieli okazję spotkać się z Grupą Rekonstrukcyjną 16 Pułku Piechoty, a także uczestniczyć w Szkolnym Przeglądzie Piosenek Patriotycznych śpiewanych przez każdą klasę - od najmłodszych po gimnazjum. O godzinie 10.15 rozpoczęła się uroczysta akademia. Radośnie, na wesoło cieszyliśmy się tym świętem. Były patriotyczne piosenki, gazeciarze z niepodległościowymi hasłami, wąsy Marszałka i urodzinowy tort dla Polski. O godzinie 11.11 włączyliśmy się w akcję - Rekord dla Niepodległej śpiewając 4 zwrotki hymnu narodowego.

MP011Następnie sprzed Dębów Katyńskich wyruszyliśmy w Marszu Pamięci na cmentarz wojenny nr 166. Odbył się tam Apel Poległych oraz modlitwa za poległych w czasie I wojny światowej poprowadzona przez księdza proboszcza. Burmistrz gminy, sołtys Zalasowej, przedstawiciele Stowarzyszenia Zalasowian oraz rodzice złożyli kwiaty na grobach poległych a uczniowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej zapalone znicze. Po tej niezwykłej lekcji patriotyzmu wszyscy uczestnicy wrócili do swoich domów.
11 listopada o godzinie 15 w naszym parafialnym kościele odprawiona zostanie Msza Św. w intencji Ojczyzny, a po niej spotkanie plenerowe, na które zapraszamy całą lokalną społeczność. Świętujmy to szczególne wydarzenie z radością!

12 listopada - dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

Na podstawie ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej
z dnia 7 listopada 2018 r. opublikowanej w Dz.U. z 2018 r. poz. 2117
informuję, że zgodnie z art. 2. w/w ustawy
dzień 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy w tym od zajęć szkolnych.

Nie pracuje w tym dniu szkoła, przedszkole i świetlica

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>